Skip to content Skip to footer

Kołdry całoroczne – jak wybrać odpowiednią kołdrę?

Kołdry całoroczne nazywane są również uniwersalnymi. Sprawdzają się przez cały rok w mieszkaniach, gdzie temperatura nie spada poniżej 19ºC. O czym trzeba pamiętać wybierając kołdry całoroczne?

Komfortowy sen

Wybierając kołdry całoroczne należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wypełnienie, które może być naturalne lub syntetyczne. W syntetycznych wypełnieniach króluje sylikon oraz poliester. Puch oraz pierze najczęściej jest wykorzystywane jako wypełnienie naturalne.

Wybierając kołdry całoroczne trzeba pamiętać, że powinny one nie tylko dobrze grzać w chłodniejszych okresach roku. Ważna jest również wentylacja, gdy nadejdzie lato. Latem sprawdzi się kołdra, która będzie chroniła organizm przed przegrzaniem. Przewiewna i oddychająca kołdra zapewni komfort w nocy.

Trudnym zadaniem jest dobranie kołdry dla alergika. Należy pamiętać, że kupując kołdrę całoroczną dla alergika należy zwrócić uwagę, by wypełnieniem nie był puch kaczy. Wełna merynosów owcza lub wielbłądzia również może być kłopotliwa dla alergików.

Kołdry całoroczne z bambusowym wypełnieniem są uznawane za bezpieczne dla osób z alergią. Sprawdza się również bawełna. Poliester oraz silikon również mogą stanowić dobre wypełnienie kołder dla alergika.

Jak wybrać poszewkę całoroczną?

Kołdry całoroczne są komfortowe i wygodne dla osób, które nie maja skrajnych temperatur w mieszkaniu. Trzeba jednak pamiętać, że wypełnienie kołdry nie jest jedynym elementem odpowiedzialnym za komfort snu.

Wybierając kołdry całoroczne, należy również zwrócić uwagę na poszewki, które powinny być przyjemne w dotyku i bezpieczne dla skóry.

Poszewki bawełniane są przyjemne w dotyku oraz przewiewne. Wybierając poszewki bawełniano-poliestrowe można mieć pewność, że będą również komfortowe i jednocześnie odporne na uszkodzenia mechaniczne. Takie poszewki będą nam służyły wiele lat.

Na okres letni, gdy często w nocy doskwierają nam upały, świetnym rozwiązaniem będą poszewki satynowe. Jest to materiał, który przyjemnie chłodzi.

Wybór kołdry jest niezmiernie ważny, by nasz sen był zdrowy i komfortowy. Warto pamiętać, że kołdra ma nas chronić nie tylko przed chłodem nocy, ale również przegrzaniem, o czym często zapominamy. Dzięki dobrej cyrkulacji powietrza nie przegrzejemy się, a letnie upały nie będą tak bardzo uciążliwe.

Kołdry całoroczne dostępne są w ofercie Vege Home.

Leave a comment