Skip to content Skip to footer

Czym kierować się podczas wyboru deszczowni do prysznica?

Deszczownia do prysznica to przydatne urządzenie, dzięki któremu można zapewnić sobie odrobinę relaksu. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla osób ceniących sobie funkcjonalność. Z łatwością można znaleźć model oferujący kilka opcji masażu. Zastanawiasz się, czym kierować się podczas podejmowania decyzji? Skorzystaj z poniższych wskazówek!

Jakość wykonania

Deszczownia do prysznica powinna zostać wykonana z wysokojakościowych materiałów, które spełniają restrykcyjne normy i standardy. Dlaczego ma to znaczenie? Przede wszystkim dlatego, że zwykle jest to element intensywnie użytkowany. Wiele osób korzysta z niego podczas każdej kąpieli.

Wybierając deszczownię do prysznica należy upewnić się, że została ona kompleksowo przystosowana do trudnych warunków eksploatacji. Ogromne znaczenie ma odporność na korozję. Wilgoć sprzyja powstawaniu ognisk rdzy, które negatywnie wpływają na właściwości fizyczne metalu, a także mogą doprowadzić do powstania uszkodzeń mechanicznych.

Sposób montażu

Jest to kwestia bardzo indywidualna, a wszystko zależy od posiadanej koncepcji. Deszczownia do prysznica podtynkowa umieszczana jest w ścianie lub suficie. Montaż jest o wiele bardziej złożony, ponieważ wymaga przeprowadzenia prac remontowych. Alternatywą są modele natynkowe, które można zainstalować o wiele szybciej.

Warto również zwrócić uwagę, czy wybrana deszczownia prysznicowa przeznaczona jest do montażu na specjalnej konstrukcji czy bezpośrednio w ścianie/suficie.

Kompatybilność z baterią

Najprostszym rozwiązaniem jest zakup deszczowni do prysznica razem z baterią. Nie trzeba obawiać się, że elementy instalacji nie będą ze sobą kompatybilne. Nie w każdym przypadku jest to jednak opłacalne. Właśnie dlatego dobrze jest poszukać informacji w sieci. Konieczne jest przeanalizowanie parametrów technicznych urządzeń sanitarnych.

W przypadku problemów wystarczy poprosić o pomoc obsługę wybranego sklepu. Ważne, aby posiadać podstawowe parametry baterii (np. model, numer seryjny, rozmiar), gdyż w innym przypadku niemożliwe jest dopasowanie właściwej deszczowni prysznicowej.

Leave a comment