Skip to content Skip to footer

Czym się kierować przy wyborze dywaników łazienkowych?

Jednym z akcesoriów, które przydadzą się w każdej łazience, są specjalne, łazienkowe dywaniki. Te nie tylko zwiększą komfort korzystania z łazienki i zapobiegną kontaktowi z zimnym podłożem, ale też, odpowiednio dobrane, dodadzą wnętrzu stylu. Czym się kierować przy ich wyborze? Gdzie szukać ładnych i praktycznych dywaników do łazienki?

Zalety dywaników w łazience – dlaczego warto?

Dywaniki łazienkowe to dobre rozwiązanie z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze, izolują od chłodnego, zwłaszcza w okresie jesieni i zimy, podłoża. Zamiast z zimnymi kaflami stopy mają kontakt z miękkim, ciepłym dywanikiem, który dodatkowo skutecznie pochłania wilgoć. Dywanik warto ułożyć zwłaszcza w okolicach wanny czy prysznica. Typowo łazienkowy, zapobiegnie także poślizgnięciu, o które łatwo w przypadku wielu kafli. Większość dywanów produkowanych z myślą o toaletach i łazienkach ma bowiem antypoślizgowe wykończenie. Niewątpliwą zaletą dywaników w łazience jest także estetyka – to z natury chłodne, często surowe wnętrze, nabiera dzięki nim przytulności i staje się oazą relaksu, podczas kąpieli czy domowego spa.

Jak wybrać odpowiednie dywaniki łazienkowe?

Dywaniki łazienkowe muszą spełniać pewne szczególne wymagania. Lepiej unikać w łazience tekstyliów przeznaczonych do innych pomieszczeń – te mogą sprzyjać poślizgnięciu się, a także źle znosić częsty kontakt z wilgocią.Kupując dywanik do toalety czy łazienki, najlepiej wybrać taki dedykowany do tego pomieszczenia. Ważnym kryterium jest warstwa antypoślizgowa. Również materiał musi być wytrzymały, odporny na częste pranie, najlepiej też, by dobrze chłonął wilgoć. Chcąc dodać łazience klasy, warto zadbać również o dopasowanie koloru czy stylu dywaników do jej wystroju.

Gdzie szukać dywaników do łazienki, które będą i wytrzymałe, i eleganckie?

Łazienkowe dywaniki ma w swojej ofercie wiele sklepów: te typowo łazienkowe, te z akcesoriami do domów i mieszkań, sklepy z dekoracjami czy duże sklepy meblowe albo budowlane. Ogromną ofertą mogą pochwalić się także sklepy internetowe.Szukając dobrej jakości dywaników, najlepiej wybierać cenionych producentów, zwracać uwagę na jakość materiału, sprawdzać możliwość prania łazienkowych tekstyliów. W każdym dobrze wyposażonym sklepie z dywanikami powinny znaleźć się takie, które będą i stylowe, i praktyczne.

Dywaniki łazienkowe dostępne są w ofercie Vege Home.