Skip to content Skip to footer

Wycena remontu – na jaki wydatek się przygotować?

Remont może być kosmetyczny, ale też generalny. W zależności od jego zakresu, należy liczyć się także z niższym lub wyższym kosztem. Jak wycenić remont?

Co wpływa na koszt remontu?

Koszty remontu są warunkowane przez wiele czynników, dlatego też wycena remontu nie zawsze możliwa jest do wykonania precyzyjnie. Nie oznacza to jednak, że można zrezygnować z jej wykonania. Jest ona bardzo pomocna, ponieważ na jej podstawie można ocenić, na jaki wydatek się przygotować, na przykład jak duży kredyt wziąć w banku.

Na koszt remontu wpływają czynniki jak:

– koszt usuwania obecnych materiałów
– koszt materiałów
– koszt robocizny
– koszt usunięcia śmieci
– koszt sprzątania po remoncie

Wycena prac remontowych

Najczęściej wycena remontu prowadzona jest we własnym zakresie. Do wyceny remontu można wtedy wykorzystać znajdujące się w internecie informacje, między innymi ceny materiałów w sklepach online, wyceny firm wykonujących remonty.

Oczywiście, wycena remontu może być wykonana przez zewnętrzną firmę, na przykład wtedy, gdy zleca się remont.

Jak przygotować wycenę remontu?

Aby łatwiej wykonać wycenę remontu, najlepiej wykorzystać do tego celu arkusze kalkulacyjne lub inne programy komputerowe, które mogą również łatwo podliczyć wszystkie koszty.

Oczywiście, jeżeli prace nie są bardzo wymagające, nie będą wymagały zakupienia wielu materiałów, wtedy wycenę można po prostu wykonać na karteczce. Należy wtedy spisać wszystkie elementy wchodzące w skład kosztów remontu, a potem podliczyć je na kalkulatorze.

W internecie można znaleźć także cenniki i kalkulatory usług remontowych, które pomogą w wykonaniu kalkulacji.

Leave a comment