Skip to content Skip to footer

Mieszkanie w Ożarowie. Ciekawa opcja dla pracujących w Warszawie

Zatrudnienie w Warszawie bardzo często wiąże się z dość wysokimi zarobkami. Nie jest tajemnicą, że średnie wynagrodzenia w Stolicy są dużo wyższe od wynagrodzeń w innych częściach Polski. Niestety zakup lub najem mieszkania w Warszawie także jest dość drogi. Alternatywą dla pracujących w Warszawie, mogą być mieszkania Ożarów Mazowiecki. To miasto leżące przy granicy Warszawy, a więc bardzo blisko. Mieszkania w Ożarowie Mazowieckim są tańsze niż w Warszawie.

Dojazd do Stolicy jest łatwy

Położenie Ożarowa Mazowieckiego to bardzo duży plus dla tych, którzy będą chcieli tam mieszkać i dojeżdżać do Warszawy. Dojazd jest łatwy i szybki, bez względu na środek transportu. Można dojeżdżać samochodem, innym pojazdem lub komunikacją publiczną. Każda opcja wchodzi w grę i jest warta rozważenia. Warto jednak wspomnieć, że sam Ożarów to miasto, gdzie nie brakuje sklepów, szkół, miejsc, gdzie można spędzać wolny czas, więc nierzadko nie ma potrzeby dojeżdżania do Warszawy, oczywiście poza dojazdem do pracy czy miejsca nauki.

Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego?

Mieszkania w ożarowie mazowieckim dostępne są w dość szerokim wyborze. Każdy, kto szuka lokalu mieszkalnego w tym mieście, musi podjąć decyzję, czy lepsze są nowe mieszkania Ożarów Mazowiecki czy też mieszkania z rynku wtórnego. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Mieszkania z rynku wtórnego są oczywiście dużo tańsze. Wiele z nich to lokale świetnie wyposażone, po profesjonalnym remoncie, nierzadko umeblowane. Zakup takiego mieszkania oczywiście ma sens.

Nowe mieszkania w Ożarowie Mazowieckim wymagają rzecz jasna dodatkowych nakładów, wiele z nich to bowiem lokale sprzedawane w opcji do wykończenia. Potrzebne są nakłady na umeblowanie, wykończenie kuchni czy łazienki, malowanie ścian. To wydatek, często znaczny. Decydując się na takie mieszkanie, ma się jednak świadomość, że jest ono nowe i przez lata ani mieszkanie ani budynek nie będą wymagać nakładów, nie będzie remontów. Sama wartość takiego nowego mieszkania będzie rzecz jasna rosła, co w chwili sprzedaży przełoży się na zysk.

Warto rozważyć zamieszkanie w Ożarowie Mazowieckim. Miejscu dużo spokojniejszym niż Warszawa, ale położonym na tyle blisko Stolicy, by w razie konieczności w niej bywać.

Leave a comment