Skip to content Skip to footer

Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej

Wiele osób będących na etapie urządzania własnej łazienki zadaje sobie pytanie, jaką kabinę prysznicową najlepiej jest wybrać. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wybór akcesoriów łazienkowych na rynku jest naprawdę szeroki i zróżnicowany, toteż zdecydowanie się na konkretny model kabiny prysznicowej może przysporzyć sporo trudności.

Dlaczego warto zdecydować się na kabinę prysznicową?

Mnóstwo klientów zastanawia się, czy montaż kabiny jest bardziej opłacalny niż wybór wanny. Prawda jest taka, że za wyborem kabiny prysznicowej przemawia nie tylko oszczędność pieniędzy i wody, ale również wygoda.

Rachunki są jasne – 10-minutowy prysznic zużywa około 50 litrów wody, podczas gdy napełnienie wanny nawet 5 razy więcej. Przy rodzinach wieloosobowych różnica jest całkiem spora i odczuwalna w comiesięcznych rachunkach.

Czym kierować się przy wyborze kabiny prysznicowej?

Niezależnie od tego, czy w danej łazience stanie Kabina prysznicowa asymetryczna czy też ta o regularnych kształtach, warto przede wszystkim wziąć pod uwagę jej rozmiar. W niewielkich łazienkach mogą zmieścić się jedynie malutkie kabiny o wymiarach 70 x 70 cm, niemniej jednak kąpiel w nich nie jest zbyt komfortowa, zwłaszcza dla osób starszych.

Nie bez znaczenia jest również wysokość kabiny – najczęściej spotykane w sprzedaży modele mają około 2 metrów wysokości, a standardowa wysokość brodzika wynosi około 10 centymetrów.

Dlaczego warto zdecydować się na kabinę wielofunkcyjną?

Trzeba pamiętać o tym, że kabina prysznicowa asymetryczna może nie tylko stanowić prawdziwą ozdobę pomieszczenia, ale również posiadać wiele przydatnych funkcji. Przykładowo, podczas kąpieli w w kabinie prysznicowej z wbudowanymi dyszami można liczyć również na relaksujący masaż.

Co ciekawe, w sklepach dostępne są także kabiny prysznicowe asymetryczne, wyposażone w radio, a nawet telefon. Dzięki nim każdy, nawet krótki prysznic, może zamienić się w prawdziwą przyjemność. Tego typu kabiny wielofunkcyjne cieszą się ogromną popularnością.

Leave a comment