Skip to content Skip to footer

Do czego mogą przydać się płyty kartonowo gipsowe?

Płyty kartonowo gipsowe należą do najczęściej wykorzystywanych materiałów budowlanych przy remontach, a nawet podczas budowy. Ich zastosowań jest całkiem dużo, więc można je wykorzystać w wielu miejscach. Wystarczy odrobina wyobraźni i wiedzy na temat prawidłowego ich użycia. Do czego mogą przydać się takie płyty?

Budowa ścianek działowych

Przede wszystkim płyty kartonowo gipsowe sprawdzają się doskonale, jeśli chodzi o podział przestrzeni. Po co budować ciężką i szeroką ścianę z cegieł, skoro przy pomocy płyty można osiągnąć ten sam efekt zdecydowanie szybciej i taniej? Nie ma wątpliwości, że płyta jest tak chętnie wykorzystywana właśnie ze względu na to, że można przy jej pomocy postawić ścianę pomiędzy pomieszczeniami w ciągu kilku godzin. Po upływie kilkunastu następnych można przejść do jej zagipsowania, a później też malowania. Budowa ścianki działowej z Płyty kartonowo gipsowej to sposób na bardzo szybki remont.

Zabudowa grzejnika i innych elementów

Ciekawym pomysłem może być wykorzystanie płyty kartonowo gipsowej do zabudowy grzejnika, nieestetycznych rur lub innych elementów wyposażenia, które nie powinny być na widoku. W przypadku stworzenia obudowy grzejnika warto pamiętać o pozostawieniu miejsca na możliwą wymianę powietrza, by ogrzewanie pomieszczenia było wydajne. Płytę można montować do siebie pod kątem prostym, co sprawi, że góra obudowy będzie dobrze sprawdzała się jako dodatkowa półka albo nawet miejsce do siedzenia. Na pewno można też wkomponować ją w całość wystroju.

Leave a comment