Skip to content Skip to footer

Dodatkowa konserwacja szamb i oczyszczalni przydomowych

Nie każdy pamięta o tym, że szamba, podobnie jak przydomowe oczyszczalnie wymagają regularnego czyszczenia. Niezbędne jest między innymi usuwanie zalegającego osadu – istotny w tym przypadku jest nie tylko sam zbiornik zbiorczy, ale również rury doprowadzające. Czy istnieją metody, które opóźniają odkładanie się osadu i tym samym zabezpieczają szambo lub oczyszczalnię przed zapchaniem?

Profilaktyka – oczyszczanie przy pomocy bakterii

W przypadku, gdy rury doprowadzające ścieki do szamba lub przydomowej oczyszczalni szybko się zapychają pomimo ich wymiany, warto rozważyć zastosowanie preparatu, który pozwala na naturalne pozbywanie się osadu. Działanie takich środków jak Sanidenn polega na dodatkowym rozkładzie ścieków za pomocą specjalnych bakterii. Nie stanowią one zagrożenia dla ludzi, ponieważ nie są one chorobotwórcze. Ich wpływ na środowisko naturalne jest neutralny.

Kiedy warto rozważyć stosowanie Sanidennu?

Nie tylko ciągłe zapychanie się rur lub samego zbiornika jest powodem, by rozważyć stosowanie biopreparatu również wtedy gdy z szamba lub oczyszczalni unosi się nieprzyjemny zapach. W takiej sytuacji dodatkowe rozłożenie związków zawartych w ściekach pozwoli na uniknięcie przykrych zapachów tego typu w przydomowej okolicy.

Dlaczego ścieki powinny być dodatkowo rozkładane przez bakterie?

Biopreparat taki jak Sanidenn http://sklepekozet.pl/pl/c/Sanidenn/42 to nie tylko dodatkowa konserwacja szamba i oczyszczalni ścieków. Warto pamiętać, że dobroczynnie działające bakterie nie tylko pozytywnie oddziałują na stan rur i zbiorników. Tego typu drobnoustroje mogą zmniejszać liczebność bakterii chorobotwórczych, co zwiększa bezpieczeństwo. W przypadku tabletek Sanidenn w jednej dawce znajduje się 5 mld bakterii, c czyni ten preparat bardzo wydajnym. Bakterie te mogą nie tylko zmniejszyć liczebność groźnych drobnoustrojów, ale także rozkładać substancje potencjalnie niebezpieczne. Stosując taki preparat jak Sanidenn nie należy jednak zapominać, że to nie wystarczy, by oczyszczalnia lub szambo działały prawidłowo. Należy pamiętać także między innymi o regularnym opróżnianiu zbiornika.