Skip to content Skip to footer

Twarda woda w kranie? Pokonaj to!

Wielu mieszkańców Warszawy niestety boryka się z problemem wody, która nie spełnia naszych oczekiwań. Choć teoretycznie powinna ona mieć odpowiednio wysoką czystość i jakość, to niestety nie zawsze charakteryzuje się tymi parametrami. Jak rozpoznać najczęstsze problemy oraz jak sobie z nimi poradzić?

Twarda woda – problem wielu Warszawiaków

Zdecydowanie najczęstszym problemem jest twarda woda. Jak możemy rozpoznać, czy ten problem dotyczy również nas? Otóż klasycznym objawem, wskazującym, że nasza woda jest zbyt twarda, jest uczucie wysuszonej, ściągniętej skóry po wyjściu spod prysznica czy z wanny. Ponadto przy twardej wodzie często psują nam się urządzenia – szczególnie pralki i zmywarki. Co więcej – charakterystyczny jest również odkładający się biały osad. Co możemy zrobić z tym problemem?

Uzdatnianie wody Warszawa

Dzisiaj na rynku istnieje wiele firm, których specjalnością jest właśnie uzdatnianie wody Warszawa jest zaś jednym z takich miast, w których owych firm jest szczególnie dużo – tu prawie każdy potrzebuje pomocy profesjonalistów. Jaki powinien być z związku z tym nasz i ich pierwszy krok?

Analiza wody – jasna odpowiedź

Na początku najlepiej jest zatrudnić wspomnianych wyżej specjalistów, aby Ci przeprowadzili dokładną analizę wody. Dzięki niej będziemy wiedzieć, jaki jest stan naszej wody w kranie, a co za tym idzie – co koniecznie musimy naprawić.

Zmiękczacze do wody Warszawa

Przede wszystkim – jeśli zauważyliśmy u siebie oznaki twardej wody, to najprawdopodobniej takie też będzie wynik analizy. Wtedy warto pomyśleć nad inwestycją w zmiękczacze do wody – http://ewoda.pl/. Ich rolę znakomicie pełnią filtry do wody zaopatrzone w żywice jonowymienne. Dzięki właśnie tym żywicom, jony wapnia i magnezu odpowiedzialne za twardą wodę, zostaną zatrzymane na filtrze. Przefiltrowana woda będzie zatem bogata w sód i uboga w magnez i wapń.

Efekty zmiękczaczy do wody

Jakie są właściwie efekty takich zmiękczaczy? Zauważymy je bardzo szybko. Przede wszystkim Panie zaobserwują, że nie muszą używać już tak wielu kremów i balsamów – skóra po umyciu się nie będzie sucha i napięta. Spadnie również ilość przeróżnych podrażnień na skórze. Ponadto nie będziemy musieli już szorować powierzchni kuchennych i w łazience, usiłując usunąć biały osad. Długofalowym, niezwykle istotnym i korzystnym skutkiem, będzie brak konieczności wzywania hydraulika co pół roku i zauważalne dłuższe życie pralki.

Pozostałe problemy- nowoczesne filtry do wody

Analiza wody może wykazać jeszcze inne problemy. Do najczęstszych należy zbyt wysoka zawartość żelaza w wodzie, obecność drobnoustrojów i bakterii oraz problemy z nieprzyjemnym smakiem czy zapachem wody. Na szczęście, dzięki bogatej ofercie przeróżnych filtrów do wody wszystkim tym problemom można łatwo zapobiec!