Skip to content Skip to footer

Drewniane skrzynie na owoce – największe zalety

W Polsce bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się drewniane skrzynie na owoce, które doskonale nadają się przede wszystkim do przechowywania i przewozu jabłek, gruszek, wiśni, truskawek, czereśni, borówek, śliwek i malin. Drewniane skrzynie wykorzystywane są również do przewozu warzyw, pieczarek i grzybów leśnych.

Jakie skrzynki na owoce wybrać?

Na rynku można spotkać bardzo wielu producentów skrzynek na owoce, dlatego też wybranie tej najlepszej może być naprawdę trudnym zadaniem. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się skrzynie, które wykonane są z łuszczki topolowej. Godne polecenia są przede wszystkim te skrzynie, które dno mają ażurowe lub ze specjalnej płyty pilśniowej.

Największe zalety drewnianych skrzynek

Drewniane pojemniki do transportu owoców mają bardzo wiele zalet, dlatego też w dzisiejszych czasach cieszą się tak wielkim zainteresowaniem i tak wiele osób korzysta z ich dobrodziejstwa. Największą zaletą jest wysoka jakość wykonania i możliwość zakupu skrzynek praktycznie o dowolnych rozmiarach. Bardzo wiele firm daje swoim klientom możliwość zamówienia dowolnej ilości skrzyń o przeróżnych rozmiarach. Dużym plusem drewnianych skrzynek na owoce jest również to, że można je bardzo szybko naprawić. Konkurencyjne plastikowe skrzynie po uszkodzeniu nadają się wyłącznie do wymiany i nie ma możliwości ich naprawy.

Skrzynie na owoce z płyty pilśniowej

Skrzynie z płyty pilśniowej charakteryzują się przede wszystkim doskonałą szczelnością i znakomitą wytrzymałością. Nowoczesne płyty pilśniowe wytwarzane są z rozwłóknionej tkanki drewna np. topoli, świerku lub wierzby. Największą zaletą skrzyń tego typu jest przede wszystkim mała waga i bardzo atrakcyjna cena.


Solidne skrzynie OSB

Skrzynki na owoce z OSB produkowane są z drewnopochodnego materiału i w dzisiejszych czasach cieszą się naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem. Ich największą zaletą jest wysoka jakość i niska cena. Skrzynie OSB są bardzo wytrzymałe i co najważniejsze, mają uniwersalne zastosowanie. Do plusów należy zaliczyć również bardzo niską wagę, która w transporcie odgrywa ważną rolę.

Pojemniki do transportu owoców ze sklejki

W dzisiejszych czasach bardzo wielu producentów oferuje swoim klientom również pojemniki do transportu owoców wykonane ze sklejki. Skrzynie tego typu są trwałe, bardzo praktyczne i nadają się nie tylko do przechowywania owoców, ale również wielu innych produktów. Sklejka to specjalny materiał, który składa się z bardzo cienkich warstw drewna. Skrzynie ze sklejki są więc w 100% ekologiczne i podlegają całkowitemu recyklingowi.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/skrzynki-na-owoce-kurierzy-zdrowia/