Skip to content Skip to footer

Drzwi przesuwne szklane – co warto o nich wiedzieć?

Gdy mamy do czynienia z niewielkimi pomieszczeniami, wybór prowadzących do nich drzwi może być dość skomplikowanym przedsięwzięciem. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z zadaniem, któremu nie będziemy w stanie sprostać. Z pomocą mogą przyjść nam drzwi przesuwne szklane – nie tylko estetyczne, ale i atrakcyjne wizualnie.

Jak montować drzwi przesuwne?

Osoby zastanawiające się nad montażem drzwi przesuwnych szklanych szybko orientują się, że mają do wyboru aż dwa typy rozwiązań. W sprzedaży dostępne są zarówno drzwi naścienne, jak i chowane w ścianie i nietrudno się domyślić, że każde z nich zapewniają swoim użytkownikom nieco inne możliwości aranżacyjne. Drzwi naścienne charakteryzują się mocowanymi na ścianie prowadnicami znajdującymi się tuż nad otworem drzwiowym, choć w sprzedaży dostępne są także modele, których prowadnice mocowane są w suficie. Do przesuwania skrzydła wzdłuż ściany służą specjalne wózki, obecność maskownic sprawia jednak, że proces ten nie jest widoczny.Drzwi przesuwne szklane chowane w ścianie są często opisywane jako jeszcze bardziej efektowne, zajmują też mniej miejsca. Niestety, ich montaż może być utrudniony. Nie jest możliwy bez przygotowania w ścianie specjalnego otworu zwanego kasetą, którego rozmiar będzie odpowiadał przesuwanym skrzydłom. Tam, gdzie nie jest to możliwe do zrealizowania, sugeruje się ustawianie dodatkowych ścianek działowych. Te przeważnie są wykonane z karton-gipsu i prezentują się naprawdę ciekawie.

Dlaczego warto wybrać właśnie szkło?

Drzwi przesuwne wykonywane są z różnych rodzajów materiałów, nie sposób jednak nie zauważyć, że to właśnie modele szklane są tymi, które cieszą się szczególnie dużą popularnością. Osoby decydujące się na takie rozwiązanie chwalą je przeważnie podkreślając nie tylko jego atrakcyjny wygląd, ale i wytrzymałość. Oczywiście, nie wszystkie gatunki szkła sprawdzają się tak samo dobrze. Poszukując idealnych drzwi przesuwnych szklanych dobrze jest więc upewnić się, że w centrum naszego zainteresowania znalazły się modele wykonane ze szkła hartowanego. Najlepiej, jeśli ma ono od 8 do nawet 10 milimetrów. Drzwi takie są bezpieczne, znane są też ze swojej wytrzymałości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

Leave a comment