Skip to content Skip to footer

Funkcjonalność listew wykończeniowych do płytek

Aby wykończenie wnętrz można było uznać za perfekcyjne, należy zadbać przede wszystkim o detale. Listwa do wykończenia wnętrz sprawi, że pomieszczenie zachowa zarówno swoją unikalną estetykę, ale i będzie funkcjonalne na długie lata.

Wykończeniowa listwa do glazury

Do niedawna listwy do glazury wykonane z plastiku były główną opcją i najbardziej wybieraną przez klientów. Jednak w ostatnich latach to listwa aluminiowa wiedzie prym. Prezentuje się znacznie efektowniej niż wersja plastikowa.

Listwa aluminiowa idealnie dopasowuje się do glazury z brokatem, a także płytek z połyskiem oraz tych bogato zdobionych. Dodatkowo potrafią skutecznie ukryć niedoskonałości powstałe na płaszczyźnie z kafelkami.

Listwa aluminiowa i PCV

Listwa wykończeniowa do płytek jest eleganckim i efektownym wykończeniem nawierzchni. Szczególnie, gdy styka się ona z innego typu nawierzchnią, takim jak dywan czy wykładzina.

W przypadku glazury listwa wykończeniowa do płytek potrafi precyzyjnie od siebie oddzielić więcej niż jeden typ tychże płytek.

Zastosowanie listwy krawędziowej

Krawędziowa listwa wykończeniowa do płytek ma za zadanie poprawę komfortu, jak i zadbanie o efektowny wygląd. Skutecznie zabezpiecza brzegi powierzchni z płytkami ceramicznymi.

Ważnym aspektem ich funkcjonalności jest także to, iż chronią brzegi zarówno wewnątrz, jak i od strony zewnętrznej. Aby pomieszczenie charakteryzowało się wysokim standardem wykończenia, oprócz dobrej jakości płytek, należy zdecydować się na mosiężne egzemplarze.

Leave a comment