Skip to content Skip to footer

Jaką poduszkę wybrać do spania?

Poduszka odgrywa istotną rolę podczas snu. Wygodna i dopasowana do pozycji osoby śpiącej zapewnia komfortowy wypoczynek i powoduje, że kręgosłup jest prosty. Jak dobrać poduszkę?

Poduszka 40×60 ortopedyczna z profilowanej pianki

Coraz więcej osób boryka się z bólami kręgosłupa. Wynika to między innymi ze złej pozycji podczas snu, dlatego należy dobrze dopasować poduszkę. Idealnym rozwiązaniem są poduszki 40×60 profilowane. Wykonane zostały one z profilowanej pianki pamięciowej, która zapewnia prawidłowe podparcie karku i kręgosłupa.

Dodatkowo śpiąc na takiej poduszce, można pozbyć się bólu szyi, karku, a także głowy. Dzięki prawidłowemu ułożeniu podczas snu można lepiej się zrelaksować i zregenerować siły.

Poduszka 40×60 puchowa

Jednym z popularniejszych wypełnień poduszek jest puch. Najczęściej pochodzi on od gęsi lub kaczek. Dzięki swoim właściwościom doskonale utrzymuje ciepło, a jednocześnie odprowadza wilgoć. Główną charakterystyczną cechą poduszek puchowych jest ich puszystość, którą cenią sobie dzieci i dorośli.

Poduszka 40X60 puchowa idealnie nadaje się dla wszystkich osób bez względu na pozycję podczas snu. Należy jednak pamiętać, że pierze może uczulać. Puchowe poduszki nie mogą być także prane ani eksponowane na słońcu.

Syntetyczne poduszki do spania

Znaczna część poduszek wypełniona jest materiałem syntetycznym, dzięki czemu poduszki syntetyczne są antyalergiczne. Dodatkową ich zaletą jest cena, która w porównaniu do poduszek puchowych czy ortopedycznych jest bardzo atrakcyjna. Wypełnienie syntetyczne nie odkształca się, dzięki czemu przez długi czas powierzchnia jest równomierna.

Syntetyczne poduszki mogą być prane w pralce, dzięki czemu taki produkt nadaje się dla alergików. Jest także możliwość suszenia tej poduszki w suszarce bębnowej.

Poduszka dla śpiących na boku i na wznak

Wiele osób śpi na boku, dlatego też poduszka powinna być dobrana do tej pozycji. W takim przypadku należy zdecydować się na poduszkę o odpowiedniej stabilności, aby kręgosłup był prosty podczas snu. Dobrym rozwiązaniem są poduszki z wałkiem w okolicy szyjnej, który stabilizuje kark.

Osoby śpiące na brzuchu lub na wznak powinny wybrać niską poduszką, która nie będzie obciążać kręgosłupa.

Poduszki 40×60 znajdziesz w ofercie Vege Home.

Leave a comment