Skip to content Skip to footer

Hokery – możliwości aranżacyjne

Hokery, czyli krzesła barowe, na przestrzeni ostatnich lat zdobyły szczególną popularność w obszarze aranżacji wnętrz. Niegdyś kojarzyły się wyłącznie z barami, restauracjami, a obecnie bardzo często spotykamy je w zaciszu domostw. Stanowią głównie domenę nowoczesnych mieszkań i nienagannie się prezentują.

Co spowodowało popularność krzeseł barowych?

Przede wszystkim można wskazać na rozmaite możliwości aranżacyjne i ich uniwersalność. Sprawdzą się bowiem zarówno w kuchni, w salonie, jak i w holu. W zasadzie nie ma ograniczeń w zakresie pomieszczeń, w których można je użytkować, zależy to bowiem od naszych wyobrażeń i umiejętności dokonania trafnego doboru spośród dostępnych krzeseł. Wielu osobom podobał się wystrój restauracji, pubów czy hoteli, gdzie dotychczas były one głównie wykorzystywane, dlatego koncepcja ta została przeniesiona do mieszkań i domów prywatnych, genialnie sprawdzając się w tej nowej roli.

Jakie są zalety hokerów?

Oczywistą ich zaletą jest estetyczny i nowoczesny wygląd. Dodają pomieszczeniom charakteru i stanowią ciekawe uzupełnienie przestrzeni. Dodatkowo, na przykład hokery kuchenne są bardzo praktycznym i wygodnym rozwiązaniem, zazwyczaj bowiem ustawia się je przy wyspie kuchennej, gdzie dzięki nim można pozwolić sobie na wygodne spożycie szybkiego posiłku czy wypicie kawy. Dodatkowo podczas różnych czynności wykonywanych w trakcie przygotowywania posiłków, hakery do kuchni dają możliwość spoczynku i zwiększają komfort pracy. Większość modeli hokerów ma regulowane siedziska, zatem istnieje możliwość dostosowania ich wysokości do wzrostu czy własnych preferencji.

Hokery na rynku, czyli jaki mamy wybór?

Hokery kojarzone są głównie z nowoczesnymi, minimalistycznymi wnętrzami, aczkolwiek tak naprawdę wpasują się w każdą stylistykę. Podyktowane jest to rodzajem krzeseł, na jakie się zdecydujemy. Jest obecnie dostępnych bardzo wiele, różnorodnych modeli. Dotyczy to ich kształtu, materiału wykonania, kolorystyki czy zastosowanej do obicia tkaniny. Do wnętrz chłodnych, minimalistycznych zawsze będą pasować hokery skórzane, w stonowanych barwach. W klimacie rustykalnym idealnie swoje zastosowanie znajdą krzesła barowe drewniane. Do przytulnych wnętrz dedykowane są te obite przyjemną w dotyku tkaniną. Możemy też wybierać spośród bardziej klasycznych modeli, jak i tych awangardowych.

Leave a comment