Skip to content Skip to footer

Jakie żyrandole pokojowe wybrać?

W dzisiejszych czasach żyrandole pokojowe pełnią nie tylko funkcje praktyczne, ale również dekoracyjne, dlatego też warto dowiedzieć się, jakie panują obecnie trendy w aranżacjach wnętrz. Wybór lamp pokojowych jest naprawdę bardzo duży i szeroki, dlatego też bez żadnego większego problemu można stworzyć niesamowite wnętrza.

Jakie żyrandole wybrać do salonu?

Najtrudniejszym zadaniem jest oczywiście wybranie oryginalnego żyrandolu do salonu. W ostatnim czasie po dłuższej przerwy do mody powracają kryształowe żyrandole pokojowe, które zdobione są nie tylko kryształami, ale również wspaniałymi kulami. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które chcą połączyć klasykę z nowoczesnymi abażurami. Jeszcze kilka lat temu uważano, że lampy żyrandole idealnie pasują jedynie do salonów. W dzisiejszych czasach można je spotkać w wielu innych pomieszczeniach. Niewielki żyrandol doskonale prezentować będzie się w pokoju dziecięcym albo sypialni.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto pamiętać o jednej prostej zasadzie – im większy salon, tym oczywiście większy żyrandol pokojowy można wybrać. Jeżeli chodzi o walory kolorystyczne, to warto zwrócić uwagę na pozostałe elementy wykończenia danego wnętrza. Najbezpieczniejszym wyborem są złote i srebrne żyrandole, które pasować będą do nowoczesnych i klasycznych salonów. Materiały te są ponadczasowe, dlatego też jest to inwestycja na lata. Warto zastanowić się również nad artystycznymi świecznikami albo materiałowymi abażurami.

Jakie oświetlenie do małego pokoju?

Jeżeli chodzi o lampy pokojowe to nie powinny być one zbyt masywne i rozłożyste. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem będą lampy żyrandole z możliwością regulowania zawieszenia. Niestety zbyt nisko zawieszona lampa pokojowa może przynieść zupełnie inny efekt do zakładanego. Wybierając nowoczesne lampy pokojowe warto kierować się pozostałym wyposażeniem. Mowa tutaj przede wszystkim o meblach, które powinny umiejętnie współgrać z oświetleniem. Ważne jest również miejsce zamontowania lamp. W wielu sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście centralna część sufitu. Warto jednak wspomnieć o tym, że nie jest to jedyne rozwiązanie, dlatego też można nieco poeksperymentować.

Leave a comment