Skip to content Skip to footer

Inaczej spojrzeć na sprzątanie

Sprzątanie kojarzy się większości z układaniem rzeczy, odkurzaniem mebli i podłóg, myciem tych ostatnich oraz okien itd. Wiele osób na co dzień nie myśli o tym, czego używa np. do czyszczenia różnych powierzchni oraz zabrudzeń rozmaitego pochodzenia. Tymczasem to ma znaczenie.

Czasem zabrudzenia gromadzą się latami

Zdarza się, że jakaś plama, czy ślad pozostaje na meblu przez długi czas, mimo prób jego usunięcia przy jednoczesnym oszczędzeniu powierzchni od jakiegokolwiek uszkodzenia mechanicznego. Niektóre środki mogą nie tyle porysować dany mebel, co zaszkodzić swoim składem i stężeniem składników.

Nie ma uniwersalnych środków do czyszczenia i mycia wszystkiego. Dlatego warto mieć w domu choć kilka różnych środków do wszystkich rodzajów powierzchni. Dobrym miejscem do ich zakupu jest sklep z artykułami meglio.

Różnorodność nie musi drogo kosztować

Co istotne, nie warto trzymać się przekonania, że jakość musi sporo kosztować. Wiele osób przekonało się już, że niewielkie i niedrogie opakowanie środka do mycia może wystarczyć na długo, bo jest wydajne i dlatego także dobrze się sprawdza.

Świadczy o tym choćby każdy Meglio płyn, niezależnie od jego przeznaczenia. Trafny skład powoduje, że nie trzeba użyć dużej ilości takiego środka, aby w krótkim czasie osiągnąć zamierzony cel – czyli usunąć konkretny rodzaj zabrudzenia.

Brud to nie tylko śmieci na podłodze i kurz na półce

Są osoby, które przyznają, że do pewnego momentu nie zdawały sobie sprawy, ile brudu gromadzi się w niewidocznych na pierwszy przy oka kątach i płaszczyznach. Kamień, nieprzyjemny nalot mieszany, czy tłuszcz, potrafią dać się we znaki podczas usuwania. Zwłaszcza jeśli osoba sprzątająca zastosuje niewłaściwe środki.

Co z tymi tłuszczami?

Sporo tłustych zabrudzeń znajduje się z oczywistych względów w kuchni, ale nie tylko. Np. tłuste ślady po palcach doskonale widać na lustrach i szybach okiennych. Tam, gdzie są dzieci, takie zabrudzenia są bardzo częste. Jednak Meglio płyn doskonale sobie poradzi z tego typu uciążliwym zabrudzeniem.

Pośród produktów Meglio znajduje się też choćby płyn do podłóg drewnianych, które ostatnimi czasy zagościły w wielu domach i wymagają stosownego czyszczenia i konserwacji.

Leave a comment