Skip to content Skip to footer

Krzesła i fotele w naszych domach

Krzesło czy fotel? A może połączyć funkcjonalność obu mebli w jedno? Trzeba przyznać, że wybór nie należy do łatwych. Jeżeli jednak w odpowiedni sposób przyjrzymy się temu co oferuje nam rynek, na pewno uda nam się wybrać wygodne oraz funkcjonalne meble.

Na samym początku

Zanim jednak wybierzemy tanie krzesła lub fotele do swoich domów i mieszkań, przemyślmy dokładnie sprawę. Chodzi tutaj chociażby o fakt nie zagracania swojej przestrzeni niepotrzebnymi meblami. W szczególności, jeżeli myślimy nad zakupami do swojej malutkiej kawalerki. Inna sprawa ma się w przypadku, gdzie mamy dostęp do ogromnego salonu, osobnej jadalni, osobnej kuchni i kilku innych pomieszczeń. Zakupy czynione z głową sprawią, że odwiedzimy idealny sklep z krzesłami lub sklep z fotelami, gdzie dokonamy dobrych i udanych zakupów.

Krzesła w kawalerce

Kawalerka to z reguły jedno pomieszczenie spełniające kilka funkcji – sypialni, salonu, biura, czasem nawet siłowni. Do tego aneks kuchenny. Czasem sypialnia przenosi się na antresolę znajdującą się nad naszymi głowami, dzięki czemu udaje się zaoszczędzić minimalną powierzchnię. Nie oznacza to jednak, że od razu mamy dorzucać dla siebie dwa dodatkowe krzesła. W takim przypadku warto odwiedzić sklep z krzesłami, gdzie proponowane są tzw. hokery, czyli wysokie krzesła na pojedynczej nodze. Można je z powodzeniem ustawić przy wysokim blacie oddzielającym aneks kuchenny od salonu. Dwa lub trzy takie krzesła będą wystarczające w naszej kawalerce. Jeżeli chodzi o fotel, to warto postawić tylko na jedną sztukę, ponieważ większa ilość będzie zabierała nam już zbyt dużo przestrzeni.

Krzesła i fotele w domach

Domy dają nam o wiele większe pole do popisu – co jednak nie oznacza, że mamy szaleć z zakupami, których potem pożałujemy. Odwiedzając sklep z fotelami warto zwrócić uwagę na komplet – dwie sztuki – które będzie można ustawić przy stoliku do kawy lub też na przeciwległych stronach sofy, narożnika. Nie zapominajmy o tym, żeby wybierać meble z jednego zestawu, w zbliżonej do siebie kolorystyce, dzięki czemu wszystko będzie do siebie pasować. Można pozwolić sobie na małe szaleństwo pod postacią fotela w jaskrawych kolorach w np.białym salonie. Taki wyraźny i wygodny akcent zawsze zostanie dobrze przyjęty. Jeżeli chodzi o tanie krzesła, to na pewno przydadzą nam się one w jadalni przy stole dla wszystkich członków rodziny. Można również pomyśleć o kilku sztukach w kuchni. Jednak należy je tak rozmieścić, aby nie przeszkadzały one nikomu podczas wykonywania prac w kuchni.

Leave a comment