Skip to content Skip to footer

Jak kupić tanie krzesła pokojowe?

Po remoncie lub wykończeniu mieszkania najczęściej w naszym portfelu zostaje już niewiele. A tutaj jeszcze czas na zakup mebli. Dla wielu osób może to być nie lada zaskoczeniem, ale bardzo duży udział w meblowym budżecie mają krzesła. Czy da się je kupić tanio i jak to zrobić, by oszczędność nie oznaczała kompromisów względem jakości czy funkcjonalności?

Tanie krzesła pokojowe vs. wykonanie

Bardzo wiele osób obawia się, że wybierając tanie krzesła godzą się z tym, że wykonanie nie będzie najlepsze. Nic bardziej mylnego! Należy tylko zdecydować się na nieco tańsze materiały. W końcu nikt nie powiedział, że musisz mieć krzesła z wysokiej klasy dębiny czy giętego drewna egzotycznego, skóry lub aluminium.

Wybór tańszego materiału, jak tapicerowana tkanina, ekoskóra czy materiał drewnopodobny lub drewnopochodny nie oznacza niższej jakości wykonania. Tylko znajdź dobry sklep z krzesłami, który proponuje modele z różnych materiałów. Wtedy także te tańsze zostaną potraktowane odpowiednio i uda ci się znaleźć świetnie spasowane modele, które wytrzymają wiele, wiele lat.

Tanie krzesła pokojowe = gorsza estetyka?

I ten mit zaraz zostanie obalony. W przypadku mebli wcale nie jest tak, że tanie oznacza mniej atrakcyjne. Wręcz przeciwnie, w niższym segmencie budżetowym także można bez problemu znaleźć naprawdę ładne krzesła, które świetnie wpiszą się w aranżację twojego mieszkania. Dobrym przykładem są krzesła z ekoskóry, które idealnie pasują do nowoczesnego i minimalistycznego stylu, chociaż są nieco tańsze niż skórzano-stalowe kuzynki.

Na dodatek można znaleźć dokładnie takie same modele, jednak wykonane z różnych materiałów. Dlatego trudno tutaj mówić o gorszej estetyce. Warto odwiedzić sklep z fotelami, który oferuje różne wzory z tańszych materiałów za naprawdę dobre ceny.

Mit kiepskich tworzyw sztucznych

Jeśli meble, zwłaszcza krzesła z tworzyw sztucznych kojarzą ci się z topornymi wyrobami rodem z poprzedniej epoki, to czas odwiedzić sklep z fotelami i krzesłami i zrewidować swój pogląd. Na przestrzeni ostatnich lat wiele się zmieniło i chociaż tworzywa sztuczne dalej mają kiepski PR, warto wiedzieć, że wykonane z nich meble mogą być naprawdę efektowne. I to bardzo.

Tworzywa sztuczne są lekkie i tanie, a przy tym wyróżniają się ciekawą estetyką. Wiele sklepów oferuje kolorowe modele, które świetnie wpisują się w styl nowoczesnych mieszkań. Ba! Duża część z nich to naprawdę designerskie wzory. A przy tym to bardzo tania propozycja. Warto odwiedzić sklep z krzesłami i ją sprawdzić.

Leave a comment