Skip to content Skip to footer

Lampy i żyrandole z żarówkami LED

Żyrandole pokojowe stanowią niezwykle ważną część wystroju każdego wnętrza. Pełnią one nie tylko funkcję dekoracyjną, lecz także potrafią dobrze doświetlić nawet najciemniejsze zakamarki. Dziś na rynku dostępne są różnorodne lampy żyrandole, kinkiety, które to potrafią stworzyć w każdym pomieszczeniu spójną całość oraz niezwykłą atmosferę.

Jak poprawnie wieszać żyrandole pokojowe?

Wszystkie lampy żyrandole czy kinkiety powinny być powieszone na ścianie czy suficie w taki sposób, aby mogły w pełni podkreślać urok danego wnętrza. Zazwyczaj oświetlenie montuje się w centralnej części oświetlanej strefy.

Decydując się na powieszenie lampy oświetleniowej nad stołem należy zawsze pamiętać o tym, aby zachować około 60 – 70 centymetrów odstępu pomiędzy jego dolną krawędzią, a blatem od stołu. Każdy żyrandol czy lampa powinna zawsze być umieszczona w centralnej strefie wnętrza oraz zamontowana na takiej wysokości, aby można było w pełni wygodnie poruszać się po pomieszczeniu, nie dotykając jej głową.

Warto pamiętać o tym, że w wysokich wnętrzach najlepiej prezentują się okazałe żyrandole, które to są wyposażone w długie zawieszenia. Tego typu oświetlenie potrafi dodać każdemu pomieszczeniu niepowtarzalnego uroku oraz elegancji. Z kolei do niskich wnętrz warto wybrać kryształowe żyrandole wiszące, które prezentują się wręcz wyśmienicie.

Żarówka, a dobrze oddające światło lampy pokojowe

W dawnych czasach salony należące do wyższych sfer były oświetlane przez prawdziwe świece woskowe, które to były okazałą ozdobą poszczególnych żyrandoli. Niemniej te czasy minęły bezpowrotnie, a dziś żyrandole czy lamy są wyposażone w żarówki o różnych gwintach oraz różnej mocy.

Chcąc posiadać w swoim salonie niezwykle pięknie prezentujące się oświetlenie, które to zarazem nie będzie pobierać dużo prądu warto postawić na energooszczędne, wysokiej jakości żarówki LED, które to zazwyczaj są wyposażone w znormalizowane gwinty, dzięki czemu bez żadnego problemu pasują do każdej oprawy żyrandola czy lampy oświetleniowej.

Ledowe żarówki nie ustępują w niczym wcześniejszym tradycyjnym żarówkom, a jednocześnie ze względu na użycie w procesie produkcji nowoczesnej technologii są niezawodne oraz służą przez długi czas. W takich żyrandolach w których to żarówki są widoczne, warto zawsze użyć nowoczesne żarówki – świeczki z technologią LED lub zamontować żarówki w kształcie płomienia z wygiętymi zwieńczeniami źródła światła.

Lampy pokojowe są dziś dostępne w wielu ciekawych kształtach, kolorach oraz różnorodnych rozmiarach, zatem każdy zainteresowany klient może wybrać oświetlenie idealne dla swojego mieszkania.

Leave a comment