Skip to content Skip to footer

Jak zabudować rury w starym budownictwie?

Niezależnie od tego, jak bardzo lubimy swoje mieszkanie i jesteśmy przyzwyczajeni do jego aranżacji, raz na jakiś czas warto je odświeżyć. Zwłaszcza, że przy dzisiejszej dostępności materiałów budowlanych, niewielkim kosztem, można całkiem odmienić swoje wnętrza.

Nowe zwyczaje w starym budownictwie

Tak zwane „stare budownictwo” ma to do siebie, że część zastosowanych w nim rozwiązań, po czasie staje się uporczywa. Tak jest na przykład z rurami, dawniej w każdym mieszkaniu prowadzonymi po ścianach, by w razie awarii, fachowiec mógł szybko zainterweniować. Kiedyś było to praktyczne rozwiązanie – dziś natomiast, o ile nie jesteśmy miłośnikami stylu industrialnego, raczej myślimy o tym, Jak zabudować rury.

Kartonowo – gipsowe metamorfozy

Zamaskowanie elementów instalacji może całkiem odmienić wnętrze, zwłaszcza, że istnieje co najmniej kilka metod na dokonanie tego w sposób niezwykle estetyczny. Największą popularnością cieszą się płyty kartonowo – gipsowe, którymi można zabudować całe pomieszczenie, albo, jeśli nie chcemy tracić metrażu, jedynie uporczywe elementy. A jak zabudować rury w pomieszczeniach narażonych na duży poziom wilgotności? Otóż jeżeli kamuflujemy instalację w kuchni bądź łazience, wystarczy zaopatrzyć się w płyty wodoodporne.

Wielkie zmiany niewielkim nakładem pracy

Każdy, kto choć raz w życiu mieszkał w remontowanym mieszkaniu, będzie z rezerwą podchodził do pomysłu powtórzenia tego w przyszłości. Prace wykończeniowe faktycznie bywają uciążliwe, ale szczęśliwie, część z nich można przeprowadzić bez konieczności foliowania całego mieszkania. Jeśli zastanawiamy się, jak zabudować rury nie korzystając z pomocy ekipy remontowej, dobrym rozwiązaniem będzie zakup gotowych maskownic, dostępnych w przeróżnych wzorach i kształtach.

Bywa, że nawet niewielka zmiana potrafi nadać mieszkaniu zupełnie nowego charakteru. Wbrew pozorom, nie trzeba przeprowadzać ogromnej aranżacyjnej rewolucji, żeby całkiem odmienić swoje wnętrza – czasem wystarczy jedynie zamaskować rury.

Leave a comment