Skip to content Skip to footer

Jak zadbać o komfort nocnego wypoczynku?

Problemy ze snem dotykają coraz więcej osób. Bezsenność, częste wybudzenia, uczucie zmęczenia towarzyszące po pobudce – jak ich uniknąć? Przede wszystkim warto zadbać o wygodną, sprzyjającą wypoczynkowi sypialnię. Jak ją urządzić? O jakich detalach pamiętać? Dlaczego nie warto oszczędzać na kołdrze?

Co wpływa na wygodę podczas snu?

Sen wbrew pozorom pełni bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Nie służy jedynie wypoczynkowi, ale też pozwala utrzymać wysoki poziom odporności, reguluje poziom wydzielanych hormonów, pozwala mózgowi uporządkować informacje i utrzymać pracę wszystkich układów na odpowiednim poziomie.Aby cieszyć się dobrym zdrowiem, trzeba codziennie dostarczyć około 8 godzin snu. Jak sprawić, by nocny wypoczynek był spokojny i pełnowartościowy? Ważne jest przede wszystkim wygodne miejsce do spania: dobrej jakości materac, wygodna poduszka, zapewniająca komfort cieplny kołdra. Często to właśnie niski komfort powoduje problemy z zasypianiem czy częste wybudzenia.

Jakie kołdry oferują sklepy i którą opcję wybrać?

Jaką kołdrę kupić? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Wiele zależy od preferencji. Rozmiar najlepiej dopasować do wymiarów łóżka – kołdra powinna być od niego nieco większa, zwłaszcza jeśli ma służyć dwóm osobom. Jeśli chodzi o grubość kołdry – sklepy proponują cieńsze na lato i grubsze na zimę albo dla osób, które mają skłonność do marznięcia. Bardzo ważny jest materiał, z którego wykonana została kołdra. Na rynku dostępne są kołdry syntetyczne oraz naturalne. Te pierwsze często można prać, są lekkie, odpowiednie dla alergików. Te drugie mają tę zaletę, że przepuszczają powietrze, ale bywają drogie i ciężkie (kołdry puchowe czy wełniane).

Gdzie kupić wygodną, dobrej jakości kołdrę?

Licząc na dobrej jakości kołdrę, która skutecznie osłoni przed chłodem i posłuży przez lata, lepiej nie oszczędzać na jakości. Największy wybór tego rodzaju produktów oferują renomowane sklepy z tekstyliami do sypialni. Najlepiej stawiać na pościel renomowanej marki – kołdra powinna być przyjemna w dotyku, niezbyt ciężka, wykonana z troską o jakość. Warto przed zakupem upewnić się, że ma odpowiedni rozmiar oraz w całości wykonana jest z wysokogatunkowego materiału.

Kołdry znajdziesz w ofercie Vege Home.