Skip to content Skip to footer

Jaką pościel kupić do sypialni?

Nie tylko materac w łóżku ma ogromny wpływ na jakoś naszego snu. Równie istotny jest dobór odpowiednich poduszek i kołder, by zapewnić komfortowy wypoczynek w ciągu nocy.

Kołdry – różne rodzaje wypełnienia

Dobrej jakości kołdra zapewnia komfortową temperaturę oraz odprowadza wilgoć, dzięki czemu nie pocimy się podczas snu. Podczas zakupów należy zwrócić uwagę na certyfikaty, materiał z którego wykonane jest poszycie oraz wypełnienie kołdry.

Kołdra puchowa 140×200 jest lekka, ciepła i zapewnia świetną cyrkulację powietrza. Od ilości wypełnienia zależy, w jakich temperaturach kołdra sprawdzi się najlepiej. Lekkie kołdry z niewielką ilością puchu przeznaczone są na lato i do mieszkań w których cały rok utrzymuje się wysoka temperatura.

Kołdry przeznaczone na sezon zimowy mają dużo więcej wypełnienia, natomiast jeśli chcemy by kołdra puchowa 140×200 sprawdzała się przez cały rok, na rynku dostępne są średnio ciepłe warianty całoroczne.

Kołdra 140×200 – opcja dla alergików

Niezależnie od tego, jakie wypełnienie znajduje się w kołdrze, zwracajmy uwagę na to by w miarę łatwo było ją wyprać. Dla alergików ma to szczególne znaczenie, zwłaszcza w przypadku uczulenia na roztocza.

W takiej sytuacji wygodniejsza będzie Kołdra 140×200 z wypełnieniem syntetycznym. Można ją wyprać w wysokiej temperaturze, co pozwala na zneutralizowanie alergenów. Szybko schnie i nie ma ryzyka, że wypełnienie zatęchnie.

Przy wyborze kołdry warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane jest poszycie. Wersja bawełniana będzie bardzo komfortowa, zapewnia świetną cyrkulację powietrza. Poszycia syntetyczne są natomiast trwalsze i szybciej schną, więc często stosuje się je w kołdrach przeznaczonych dla osób ze skłonnością do alergii.

Jak dbać o kołdrę?

Zarówno kołdry puchowe. jak i te z wypełnieniem syntetycznym warto regularnie wietrzyć. Na początku sezonu warto kołdrę wyprać, a raz na parę lat po prostu wymienić ją na nową. Dzięki temu zapewnimy sobie komfort i odpowiednią higienę podczas snu.

Leave a comment