Skip to content Skip to footer

Akcesoria bambusowe do łazienki

W ekologicznym domu, którego domownicy dbają o środowisko i z szacunkiem podchodzą do natury, nie może zabraknąć akcesoriów bambusowych. Wśród nich wystąpi ręcznik bambusowy, bambusowa szczoteczka, szczotka i wiele innych przedmiotów. To rzeczy trwałe, antybakteryjne i antyalergiczne, które są przyjazne i dla środowiska, i dla samego człowieka.

Bambusowe szczoteczki do zębów

To właśnie one były jednymi z pierwszych bambusowych akcesoriów na polskim rynku. Ich wysoka trwałość pozwala korzystać z nich znacznie dłużej niżeli ze zwykłych plastikowych szczoteczek.

Tych bambusowych nie trzeba więc wymieniać już po miesiącu – można to robić znacznie rzadziej. One świetnie działają i wspaniale wyglądają. Dodadzą uroku każdej łazience!

Bambusowy papier toaletowy

Artykuły nietypowy, a jednak bardzo praktyczny i wręcz przyszłościowy, bo najprawdopodobniej za kilka czy kilkanaście lat (a może nawet i szybciej) wszyscy będą z niego korzystać.

A warto to zrobić. Przede wszystkim z myślą o własnym zdrowiu. Te wszystkie papiery toaletowe sprzedawane w sklepach są barwione różnymi chemikaliami i uzupełniane pachnącymi substancjami, które mogą poważnie drażnić skórę, a nawet być bezpośrednią przyczyną różnego rodzaju infekcji intymnych. Lepiej ich unikać i wybrać to, co naturalne.

Bambusowy ręcznik

Na pierwszy rzut oka może przypominać klasyczny ręcznik bawełniany, ale już w dotyku okazuje się zupełnie inny, bo pod względem faktury znacznie bliżej mu do jedwabiu. Jest miły i praktyczny. Przejmuje wszystkie najważniejsze właściwości samego bambusa.

Ręcznik bambusowy bardzo dobrze spełnia swoją podstawową funkcję i to chyba jest w nim najważniejsze. Znakomicie chłonie wodę i przy tym sam błyskawicznie schnie. Może być używany i przez dorosłych, i przez dzieci. To uniwersalny – dobry dla każdego, nawet dla alergików.

Inne bambusowe dodatki

Z czasem, gdy człowiek zainwestuje już w ręcznik bambusowy, bambusową szczoteczkę i bambusowy papier toaletowy, na pewno zamarzą mu się inne bambusowe akcesoria. A po to wtedy można jeszcze sięgnąć?

Bambusowe są też chusteczki higieniczne, patyczki do uszu, a nawet i pieluszki. Każdy z tych przedmiotów przyda się w każdej ekologicznej, naturalnie zaaranżowanej łazience.

Ręcznik bambusowy znajdziesz w ofercie Vege Home.

Leave a comment