Skip to content Skip to footer

Jakie kolory ścian są modne w 2020 roku?

Wiele osób zastanawia się, jakie kolory ścian w salonie będą zgodne z aktualnie obowiązującymi trendami. Wiadomym jest, że dynamicznie się one zmieniają. Podczas podejmowania decyzji należy jednak uwzględnić również elementy znajdujące się w danym wnętrzu – wszystko po to, aby uzyskać spójną całość, która będzie prezentować się efektownie.

Szarość

Wybierając kolory ścian w salonie dobrze jest wziąć pod uwagę odcienie szarości. Niewątpliwym atutem jest fakt, że są one ponadczasowe, a jednocześnie uniwersalne. Neutralne barwy ścian sprawiają, że mamy pełną swobodę podczas doboru wyposażenia, czy też dodatków. Jedynym ograniczeniem są nasze osobiste upodobania.

W modzie są szczególnie jasne odcienie szarości, które wyśmienicie sprawdzają się w aranżacjach skandynawskich, modernistycznych, czy też minimalistycznych. Ciemniejsze kolory ścian w salonie wpasowują się w styl loft, czy też industrialny.

Brudny róż

Róż wcale nie musi być infantylny. Pasuje on szczególnie do sypialni, jednak możliwości jest o wiele więcej. Prawdziwym hitem stał się brudny róż, który doskonale sprawdzi się nie tylko w pastelowych aranżacjach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć go z ciemnymi, a jednocześnie ciężkimi meblami. Wystrój pomieszczenia z różowymi ścianami wcale nie mus być romantyczny.

Mile widziane jest łączenie klasycznej farby z tapetą. W tym przypadku prawdziwym strzałem w dziesiątkę wydają się być kwieciste wzory. Na czasie są również motywy abstrakcyjne.

Zieleń

Kolor zielony może prezentować się stylowo, a jednocześnie elegancko. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się odcień butelkowej zieleni. Powinien być on przygaszony, a jednocześnie nasycony. Najlepiej zdecydować się na farbę matową, która nie posiada połysku.

Oczywiście zielony kolor ścian w salonie nie każdemu przypadnie do gustu. Wynika to z faktu, że ciemne odcienie mogą przytłoczyć niewielkie pomieszczenie, a także sprawić, że będzie ono sprawiać wrażenie jeszcze mniejszego, niż jest w rzeczywistości. W takiej sytuacji warto jest pomalować tylko jedną ścianę na kolor zielony.

Żółty

W tym roku szalenie modne są cieple odcienie żółtego. Mowa tutaj przede wszystkim o kolorze musztardowym, który fantastycznie wpasowuje się w wielkomiejskie aranżacje. Taki kolor ścian w salonie będzie działać energetyzująco.

Oczywiście istotne jest to, aby nie przesadzić. Zbyt duża ilość koloru żółtego w otoczeniu przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie musztardy z bielą. Neutralne barwy powinny w tym przypadku dominować.

Leave a comment