Skip to content Skip to footer

Jakie oświetlenie schodów wybrać?

Schody spełniają ważną funkcję w domu. Muszą być one doskonale zabezpieczone, aby poruszanie się nawet w nocy po nich było bezpieczne. Aby zapobiec wypadkom, należy oświetlić stopnie. Jak wybrać oświetlenie schodowe?

Nowoczesne i stylowe lampy schodowe

W sklepach z oświetleniem do wyboru jest bardzo wiele różnego rodzaju lamp schodowych. Można zdecydować się na halogeny w różnych kształtach lub listwy oświetleniowe, które montuje się pod lub na stopniach.

Do wyboru są lampki LED, a także oświetlenie z czujnikiem ruchu. Można także wybrać kinkiety, które będą zamontowane na ścianie lub nawet i żyrandol. Ważne jest to, aby światło dokładnie doświetlało stopnie i nie było zbyt mocne. Oczywiście najważniejsze jest bezpieczeństwo, a więc nie wolno zapomnieć o aspekcie praktycznym.

Oświetlenie schodowe LED – energooszczędne rozwiązanie

Ceny prądu idą cały czas do góry, z tego względu warto wziąć pod uwagę lampki LED. W porównaniu do tradycyjnych żarówek można zaoszczędzić nawet do 80%.

Dużą zaletą oświetlenia schodowego LED jest także szeroki wybór różnego rodzaju opraw i listw ledowych w różnych barwach i o różnej mocy. Diody LED nie nagrzewają się i mają długą żywotność.

Oświetlenie schodowe jako dekoracja

Oświetlenie bardzo często podkreśla klimat w pomieszczeniu. Również delikatnie podświetlone schody mogą tworzyć przytulną i romantyczną atmosferę.

Warto na pewno podczas wyboru dobrać oświetlenie schodów do aranżacji wnętrza i pozostałych lamp, które znajdują się w domu. Dobrze dobrane lampy mogą znakomicie podkreślić styl i wystrój.

Leave a comment