Skip to content Skip to footer

Trawa, która nie uschnie nawet w upały

Trawnik może być powodem do dumy każdego posiadacza ogrodu. Aby tak się jednak stało trzeba włożyć bardzo dużo pracy w jego wygląd. Nie wystarczy samo wysypanie nasion, bowiem oprócz tego trzeba jeszcze wiele czasu i wyrzeczeń, aby źdźbła wykiełkowały, zagęściły się i w ten sposób utworzyły zielony dywan. Można jednakże zastosować inny sposób na osiągnięcie takiego celu.

Dywan zieleni sprawdzi się także we wnętrzu

Trawę można mieć również w pokoju. Tak, to zdanie to nie żart, mowa jednakże nie o żywej trawie, lecz o jej wiernym odwzorowaniu. Sztuczna trawa w rolce 4 m jest dobrym przykładem na to, jak można stworzyć wierną imitację roślinnego gazonu. Co szczególnie istotne taka trawa, choć nie jest szczególnie wymagająca, to dla niewprawnego oka może być trudna do odróżnienia od swojego naturalnego odpowiednika.

Sztuczne trawy w rolkach 4 m produkowane są z materiałów syntetycznych. Dzięki odpowiedniemu doborowi surowców z powodzeniem są w stanie wytrzymywać wiele lat. Ich walory estetyczne nie podlegają wątpliwości. Im droższy model, tym odwzorowanie natury jest bardziej naturalne i sugestywne. Z tego też powodu takie rozwiązanie coraz bardziej zyskuje na popularności, a co za tym idzie popyt na takie produkty wzrasta, skłaniając jednocześnie producentów do poszerzania swojego asortymentu.

Gdzie można zastosować sztuczną trawę w rolce 4 m?

Wydawać by się mogło, że trawa, która nie jest naturalna raczej nie będzie się odznaczała specjalnymi walorami estetycznymi. Nic bardziej mylnego, bowiem modele dostępne na rynku są tak bardzo zbliżone do trawy naturalnej, a przy tym na tyle przyjemne w użytkowaniu, iż z powodzeniem mogą być wykorzystywane zarówno na zewnątrz budynków, jak i w ich wnętrzach.

Jednym z częściej obserwowanych wykorzystywań trawy sztucznej w rolce jest jej układanie na tarasach i balkonach. Wizualnie daje ona bardzo ciekawy, miły dla oka efekt, a w wymiarze funkcjonalnym okazuje się bardzo wygodnym rozwiązaniem, stanowiącym alternatywę dla płytek.

Jednakże nierzadko można spotkać dobrej jakości sztuczną trawę z rolki ułożoną np. w pokoju do zabaw, na poddaszu, czy nawet jako regularna wykładzina na podłodze korytarza, holu lub innej przestrzeni użytkowej.

Leave a comment