Skip to content Skip to footer

Jakie zalety ma węgiel workowany?

W Polsce jak powszechnie wiadomo węgiel jest jednym z głównych surowców opałowych, który wykorzystywany jest przez wiele rodzin. Kotły węglowe cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko przy ogrzewaniu domów, ale również firm. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czy lepszym wyborem jest węgiel workowany, czy też kupowany luzem.

Jaki węgiel wybrać?

Jak powszechnie wiadomo składy węgla mają w swojej ofercie sprzedażowej rożne rodzaje węgla, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z zaletami i wadami poszczególnych rozwiązań, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego wyboru. Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się węgiel typu ekogroszek, który charakteryzuje się wysokiej zawartości pierwiastka i dość niskiej zawartości węgla. Palenie ekogroszkiem jest bardzo wygodne, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązanie. Nowoczesne kotły na ekogroszek można pozostawić bez całkowitej opieki nawet na tydzień.

Węgiel w workach czy luzem?

Od kilku sezonów praktycznie każdy skład węgla oferuje węgiel workowany, który jest ciekawą alternatywą dla zwykłego węgla kupowanego luzem. Warto jednak wspomnieć o tym, że ceny węgla detaliczne w workach są nieco większe, niż ceny węgla luzem. Jedną z największych zalet kupowania węgla w workach jest to, że nie ma konieczności wydawania od razu dużej kwoty na zakup kilku ton węgla luzem. Węgiel można dokupywać na bieżąco. Jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które nie mają specjalnego miejsca na składowanie opału.

Jakie zalety?

Węgiel workowany jak sama nazwa wskazuje jest zapakowany w szczelnych workach, dlatego też jest dużo czystszy w składowaniu. Węgiel w workach nie wymaga oddzielnego miejsca w kotłowni albo komórce. Dużą zaletą worków jest również to, że zabezpieczają one węgiel przed przemoczeniem podczas transportu. Kupując węgiel luzem trzeba liczyć się z tym, że może być on mokry i cięższy, dlatego też ceny węgla detaliczne będą wówczas większe. Osoby, które korzystają z węgla w workach w wielu sytuacjach nie muszą zamawiać transportu, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo gotówki. Węgiel w workach można kupować według aktualnego zapotrzebowania, co jest bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Do największych zalet należy zaliczyć także dużą dostępność.