Skip to content Skip to footer

Najlepsze mopy na rynku

Czystość w domu świadczy o domownikach. Jeśli posiada się duże powierzchnie zachowanie czystych podłóg jest jednak utrudnione i bardzo pracochłonne. Jak ułatwić sobie pracę nad czystymi, połyskującymi podłogami, które będą doskonałą wizytówką domu? Kluczowym może się okazać dobór odpowiedniego urządzenia czyszczącego.

Jakie są możliwości?

Na rynku jest szeroka oferta urządzeń czyszczących. Ogromną popularność zdobyły odkurzacze samojezdne z funkcją mopowania. Jest to ciekawa alternatywa, dla tradycyjnych, manualnych rozwiązań. Nie sprawdzi się jednak na bardzo zabrudzonych podłogach, ponieważ w tym przypadku nie stosuje się środków czyszczących, a jedynie samą wodę. Jeśli podłoga nie jest zabrudzona na pewno doskonale zostanie odświeżona. Manualne alternatywy to też szeroka oferta. Mopy parowe, mopy obrotowe, płaskie, a także spray mop. Jest w czym wybierać. Właściwie do potrzeb każdego domu i każdej gospodyni domowej można dobrać indywidualne rozwiązanie.

Spray mop

Jest to tradycyjny mop płaski z dołączonym pojemnikiem na wodę ze środkiem czyszczącym wraz z rozpylaczem. Nie ma potrzeby używania wiaderek czy pojemników na środki chemiczne. Jest to doskonały wybór dla małych mieszkań mających na podłogach różne wykończenie. Pojemnik na środki czystości to funkcjonalne i bardzo komfortowe rozwiązanie. Można go wypełnić zarówno samą wodą jak i ekologicznymi środkami. Czyszczeni wtedy jest dużo bezpieczniejsze i łatwiejsze. Rozwiązanie sprawdzi się w domach z dziećmi – zabezpiecza dzieci przed kontaktem ze środkami chemicznymi, oraz w domach ze zwierzętami. Jest to bardzo skuteczne urządzenie czyszczące a dodatkowo zajmuje mało miejsca w porównaniu do nap przykład mopów obrotowych czy mopów wykorzystujących parę.

Mop parowy

Ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych mopów jest mop parowy. Do swojego działania wykorzystuje on gorącą parę. Nie tylko czyści, ale także zabija niebezpieczne bakterie i wirusy, które rezydują na powierzchniach płaskich. Ze względu na generowaną parę nie nadaje się jednak do czyszczenia wszystkich powierzchni. Jest na pewno ekologiczną alternatywą. Przy jego stosowaniu nie ma konieczności zastosowania środków czyszczenia, które zanieczyszczą wody gruntowe. Niestety może on zniszczyć czyszczone powierzchnie, jeśli nie są one dostosowane do tego typu pielęgnacji.

Decydując się na wybór urządzenia czyszczącego warto rozważyć szeroki wybór na rynku i dopasować urządzenie do naszych potrzeb, tak, aby stosowanie było łatwe i szybkie. Warto ułatwiać sobie życie przy wykorzystaniu dobrodziejstw techniki.

Leave a comment