Skip to content Skip to footer

Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze krzeseł do jadalni?

Podstawowym elementem wyposażenia przestrzeni domu lub każdego innego wnętrza, są bez wątpienia krzesła. Mogą być dopełnieniem pięknego stołu bądź barku lub same stanowić ozdobę jadalni lub salonu.

Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę, wybierając wymarzone krzesła jadalniane.

Najważniejsze cechy krzesła jadalnianego

Dobór krzeseł jest często determinowany przez wygląd i wielkość stołu. Wysokość krzesła to jedna z ważniejszych cech, która wpływa na swobodę ruchów pod blatem. Wygodną postawę siedzącemu zapewnia co najmniej 49 centymetrowa odległość siedziska od podłogi. Będąc przy siedzisku, wspomnieć trzeba o jego głębokości. Zbyt głębokie może sprawić, iż stopy nie oprą się dobrze o podłogę, a za płytkie, może za bardzo obciążyć nogi.

Nie ma chyba nic bardziej irytującego w krześle, jak jego niestabilność. Warto zatem zwrócić uwagę na połączenie nóg z siedziskiem, jak i jego wykonanie. Oparcie z kolei, powinno być na tyle wysokie, aby skutecznie odciążyć kręgosłup, nie przytłaczając jednocześnie przestrzeni, gdy byłoby za wysokie.

Drewno czy tworzywo – oto jest pytanie

Materiał, z którego wykonane są Krzesła jadalniane ma wpływ na ich użyteczność i funkcjonalność. Drewno, tak ciepłe i przyjemne w dotyku, jest ponadczasowe. Odpowiednio zaimpregnowane lub pomalowane jest odporne na zabrudzenia czy plamy. Lepiej znosi upływający czas, gdyż można poddać je renowacji.

Plastik z kolei jest lżejszy, jeszcze bardziej plamoodporny, a co najważniejsze stanowi tworzywo, z którego można odlewać bardziej wymyślne formy czy wzory. Drewno w tym aspekcie ma jednak ograniczenia. Zauważyć można, iż tanie krzesła są częściej wykonywane właśnie z plastiku, a dokładniej z polipropylenu i poliwęglanu wzmocnionych włóknem szklanym.

Metalowe krzesła loftowe do każdego wnętrza

Nie zapomnijmy o stali, tak bardzo ostatnio modnej w wielu wnętrzach. Stalowe krzesła jadalniane czy stołki barowe, są nieodłącznym elementem wyposażenia wnętrz restauracji czy barów w stylu loftowym. Jedzenie smakuje jeszcze bardziej w stylowym wnętrzu, a będąc na obiedzie czy deserze można podziwiać je dokładniej. Dzięki temu łatwiej jest wkomponować je także w wyposażenie naszych domów. Stal jest także obok tworzywa materiałem pod tanie krzesła jadalniane.

Leave a comment