Skip to content Skip to footer

Żyrandole industrialne – nowoczesne i retro

Styl industrialny to dobry wybór gdy chcemy przekształcić stary, poprzemysłowy budynek w nowoczesny dom. Wszystko to co powinno być zakryte, jak surowy beton, elementy konstrukcyjne budynku, belki, cegły – w stylu industrialnym są jak najbardziej pożądane.

Oświetlenie we wnętrzu industrialnym

Kluczowym elementem aranżacji wnętrz w stylu industrialnym jest oświetlenie. W budynkach przemysłowych rzuca się zwykle w oczy widoczna instalacja elektryczna. W nowocześnie urządzonych domach wszelkie kable są skrzętnie ukryte pod grubą warstwą tynku. W stylu industrialnym jest zupełnie inaczej. Kable, splątane przewody czy przewymiarowane żarówki są jak najbardziej pożądane. Oczywiście nie powinny być pozbawione nowoczesnego sznytu. Z tym nie powinno być problemu. Designerskie żyrandole industrialne znaleźć można pod niemal każdą postacią. Najczęściej wykonane są z metalu. Co najważniejsze przed zakupem warto dokładnie przyjrzeć się jakie światło emitują. Dobrze gdy po zapadnięciu zmroku łagodzą nieco odczucie surowości.

Żyrandol industrialny w formie nowoczesnej i retro

Oświetlenie industrialne to połączenie nowoczesnego designu oraz elementów retro/vintage. W ten sposób można osiągnąć nadspodziewanie ciekawe rezultaty. Można też postawić na zupełną prostotę. W tym przypadku wystarczy zwykły kabel i żarówka. Na podstawie aktualnej oferty sklepów można też stwierdzić, że bardzo modne są żarówki w metalowej prostej oprawce. Geometryczny kształt abażurów doskonale wpisuje się w industrialny trend.

Żyrandole industrialne z mosiądzu

Żyrandol industrialny może więc posiadać nowoczesną, geometryczną formę jak też bazować na klasycznych antykach. Ciekawym rozwiązaniem mogą być żyrandole industrialne wykonane z mosiądzu. Lampy z mosiądzu mogą przełamywać nudę industrialnego, prostego wnętrza. Szczególnie te z połyskiem mogą stanowić centralny punkt pomieszczenia. Świetnie też będą komponować się żyrandole w kolorze czarnym, białym czy szarym. Można też pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i postawić na żyrandole w stylu industrialnym będące połączeniem drewna i metalu. Chodzi o to by oświetlenie jak najlepiej komponowało się z wystrojem. Gdy na ścianach gości cegła lub beton to właśnie czerń oraz biel będą najlepiej pasować.

Leave a comment