Skip to content Skip to footer

Kołdry dwustrefowe – jakość i wygoda

Urządzając sypialnię, która będzie prawdziwą oazą relaksu, warto pamiętać nie tylko o wygodnym łóżku z dobrej jakości materacem, ale także o wysokiej jakości tekstyliach. Jednym z najważniejszych jest kołdra – to ona zapewnia ciepło i poczucie bezpieczeństwa, powinna być dopasowana do pory roku i preferencji. Kiedy warto postawić na kołdrę dwustrefową?

Jak wygląda kołdra dwustrefowa?

Nowością na rynku tekstyliów sypialnianych są tak zwane kołdry dwustrefowe. Te zaprojektowano z myślą o możliwości zapewnienia sobie maksymalnego komfortu termicznego w czasie snu. Są odpowiedzią na zmienne potrzeby dotyczące temperatury w trakcie nocy czy na odmienne preferencje par, które korzystają z jednej kołdry.Kołdra dwustrefowa składa się, jak wskazuje nazwa, z dwóch stref. Jedna to strefa ciepła: grubsza, bardziej puszysta, trzymająca ciepło. Druga to strefa zimna: lżejsza, z mniejszą ilością wypełnienia, przepuszczająca powietrze, a tym samym idealna na ciepłe noce, gdy ma służyć jedynie jako zapewniające poczucie bezpieczeństwa nakrycie.

Kiedy kołdra dwustrefowa to idealne rozwiązanie?

Kołdry dwustrefowe mają różne zastosowanie. To wręcz idealna opcja dla par, które do tej pory kłóciły się o grubość kołdry lub z powodu różnych potrzeb korzystały z dwóch kołder: grubszej i cieńszej. Teraz mogą spać pod jednym przykryciem, wybierając tę stronę kołdry dwustrefowej, która bardziej im odpowiada.Kołdra dwustrefowa spodoba się także osobom, którym trudno ustalić, pod jakim nakryciem jest im wygodniej. Wieczorem mogą potrzebować grubszej kołdry, potem robi im się cieplej i chętniej skorzystałyby z cieńszego przykrycia – odpowiedzią na ich potrzeby jest dwustrefowa kołdra, której strony będą mogły dowolnie zmieniać.

Gdzie kupić i jak wybrać kołdrę dwustrefową?

Popularność kołder dwustrefowych stale rośnie. Oferuje je więc coraz więcej sklepów. Licząc na wysoką jakość wykonania i duży wybór, najlepiej jednak wybrać się do dobrze wyposażonego sklepu z tekstyliami do sypialni lub przejrzeć jego ofertę w sieci.Podczas zakupów trzeba upewnić się, że kołdra ma odpowiednie wymiary i wykonana jest z wytrzymałego, ładnie wykończonego materiału, najlepiej miękkiego, delikatnego i przyjemnego w dotyku.

Kołdry dwustrefowe znajdziesz w ofercie Vege Home.