Skip to content Skip to footer

Krzesła i fotele do hoteli

Meble wypoczynkowe znajdziemy nie tylko w naszych mieszkaniach – znajdują się także w restauracjach, hotelach oraz urzędach i stanowią istotną część wyposażenia wnętrza.

Jednak obojętnie, czy jest to lokal mieszkalny, czy użyteczności publicznej znajdujące się tam meble powinny być dobrej jakości, wykonane w wysokiej estetyce i zamierzonej funkcjonalności. Takimi sprzętami są fotele i krzesła hotelowe, znajdujące zastosowanie w wielu sytuacjach.

Fotele hotelowe

Każdy pokój hotelowy wyposażony jest w odpowiednie meble, ułatwiające i uprzyjemniające gościom pobyt. Jednym z tych sprzętów są fotele, wyprodukowane z trwałego i odpornego na wiele czynników materiałów, wyścielone miękką pianką tapicerską lub z zamontowanym systemem sprężyn oraz tapicerowane tkaniną obiciową, naturalną skórą lub skórą ekologiczną. Każdy tego typu mebel wykonany jest w odpowiedniej stylistyce, pasującej do zaaranżowanego wnętrza, pod względem kolorystycznym, jak i architektonicznym.Fotele hotelowe zostały zaprojektowane w ten sposób, by siedzący w nim gość miał poczucie komfortu i wyjątkowego relaksu, dlatego wyprofilowanie oparcia oraz materiał obiciowy mają kluczowe znaczenie.

Krzesła hotelowe

Nieco innym rodzaje mebla wypoczynkowego, ale podobnie jak fotele służącymi do wypoczynku, są krzesła.Krzesła można określić jako substytut fotela, ponieważ jego użytkowanie zazwyczaj nie jest aż tak wygodne. Krzesła najczęściej można spotkać w restauracjach, kawiarniach, na korytarzach hotelowych, przy biurkach oraz w innych miejscach, gdzie można na chwilę usiąść i odpocząć przed dalszą wędrówką.Krzesła hotelowe powinny być dopasowane do stylu pomieszczeń, powinny być odpowiednio wyprofilowane, wygodne i stabilne. To najczęściej meble tapicerowane tkaniną obiciową, skórą lub skórą ekologiczną, posiadają miękkie siedziska i oparcia. Niektóre modele mogą mieć podłokietniki. Wykonane są z różnych materiałów, najczęściej z drewna, metalu lub tworzyw sztucznych, a także z kombinacji tych produktów. Krzesła hotelowe występują w dowolnych kolorach, wzorach i wielkościach, mogą mieć jednobarwne lub wielokolorowe obicie. Wybór najbardziej pasującego modelu należy do właściciela hotelu lub dekoratora wnętrz.

Tanie meble hotelowe

Meble hotelowe nie muszą być drogie – tu największą rolę odgrywa ich funkcjonalność i estetyka oraz wygoda w użytkowaniu. Tanie meble hotelowe powinny jednak spełniać surowe normy, określone przez hotelowe dyrektywy, dotyczące bezpieczeństwa ich użytkowania.

Leave a comment