Skip to content Skip to footer

Koszt sprzątania mieszkania

Nie każdy z nas lubi sprzątać i ma na to czas. Coraz częściej zostajemy po godzinach w pracy, a po powrocie do domu marzy nam się jedynie odpoczynek. Jednak większość z nas ceni sobie porządek. Zatem najlepszą opcją jest wynajęcie firmy sprzątającej. Ile kosztuje sprzątanie mieszkania?

Usługi firm sprzątających

Możemy skorzystać z profesjonalnych usług firm sprzątających. Cena będzie zależna od wielkości pomieszczenia oraz lokalizacji. Najdrożej taka usługa będzie nas kosztować w Warszawie oraz innych większych miastach. Natomiast nie da się jednoznacznie odpowiedzieć ile kosztuje sprzątanie mieszkania. Im jest ono mniejsze (do 40 metrów kwadratowych) tym mniej zapłacimy. Za posprzątanie kawalerki firmy życzą sobie około 200 złotych.

Cena będzie się też różnić w zależności, czy chcemy, by ktoś nam posprzątał mieszkanie jednorazowo, czy będzie to rozwiązanie na dłużej. Jeżeli firma będzie nam sprzątać mieszkanie raz w tygodniu to taka usługa będzie tańsza, niż okazjonalne posprzątanie. Natomiast można też skorzystać z usług osób indywidualnych. Zazwyczaj takie osoby dorabiają sobie w ten sposób do domowego budżetu. Warto poszukać ogłoszeń na stronie naszego miasta.

Zakres usług firm sprzątających

To ile kosztuje sprzątnie mieszkania zależy także od zakresu usług danej firmy. Firmy sprzątające oferują różne pakiety swoich usług. Najtańszy będzie pakiet standardowy. W nim mieszczą się takie rzeczy jak: ścieranie kurzy, mycie luster, odkurzanie i umycie podłóg, czyszczenie łazienki, umycie szafek z zewnątrz, przetarcie blatów, wyniesienie śmieci.

Jednak są też pakiety premium, czyli rozszerzone o inne usługi. Możemy spotkać się z pakietem dla posiadaczy zwierząt. Wtedy firma zapewnia profesjonalne środki czystości, które poradzą sobie z usuwaniem sierści z dywanów. Można sobie zażyczyć dodatkowe usługi, np. mycie okien, mycie wnętrza lodówki, porządkowanie garderoby, koszenie trawnika, odśnieżanie. Takie usługi są oczywiście dodatkowo płatne.

Czas wykonywania usługi sprzątania

Niekiedy ceny są ustalane za godzinę sprzątania. Na taki cennik możemy trafić jeżeli zatrudniamy osobę indywidualną. Godzina sprzątanie to koszt około 40-50 złotych. Czas sprzątanie będzie uzależniony od metrażu mieszkania.

Jeżeli mieszkania ma do 40 metrów kwadratowych to jego posprzątanie zajmie od 2 do 4 godzin. Ale już większe mieszkania czy domy – powyżej 100 metrów kwadratowych – sprawiają, że ten czas się znacznie wydłuża. Dokładne posprzątanie takie mieszkania może zająć nawet 8 godzin.

Leave a comment