Skip to content Skip to footer

Jaka jest najlepsza kołdra dla alergików?

Profesjonalna kołdra 200×220 antyalergiczna jest idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które z powodu alergii mogą odczuwać mniejszy lub większy dyskomfort podczas snu. Antyalergiczna kołdra puchowa 200×220 doskonale eliminuje roztocza, dzięki czemu raz na zawsze można zapomnieć o swędzących zmianach skórnych.

Moda na kołdry antyalergiczne

W tradycyjnych kołdrach głównymi czynnikami uczulającymi są niebezpieczne roztocza. Mowa tutaj oczywiście o niewielkich pajączkach, które na kołdrze pozostawiają odchody. Jeżeli podczas snu pojawia się częste kichanie, swędząca wysypka lub kaszel, to wyraźny sygnał, że warto jak najszybciej zamienić starą kołdrę na antyalergiczną wersję. Pamiętać należy również i o tym, że zakupienie porządnej pościeli antyalergicznej, to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest także to, aby ją systematycznie prać w temperaturze około 60 stopni Celsjusza. To właśnie przy takiej temperaturze można całkowicie pozbyć się roztoczy. Przed zakupieniem nowej pościeli warto więc sprawdzić w jakiej temperaturze można ją prać.

Naturalna kołdra

Oryginalna kołdra 200×220 antyalergiczna może być stworzona między innymi z wełny merynosa, wełny wielbłąda albo kozy kaszmirskiej. To właśnie w tych materiałach można znaleźć lanolinę, która doskonale radzi sobie z wszelkimi roztoczami. Sporą zaletą lanoliny jest także to, że doskonale odpycha ona kurz, dzięki czemu kołdra puchowa 200×220 nie musi być często prana. Przed zakupieniem tego typu kołdry warto jednak dokładnie upewnić się, czy nie występuje u nas alergia na lanolinę albo wełnę.

Bardzo wielu producentów stawia na wkłady bambusowe i lniane, które nie tylko posiadają właściwości antyalergiczne, ale są również ekologiczne. Kołdra 200×220 wykonana z tych materiałów wspomaga regulowanie temperatury ciała i na długo utrzymuje ciepło. Jedyną wadą kołdry jest dość wysoka cena, dlatego też nie każdy może pozwolić sobie na jej zakup.

Kołdry całoroczne czy sezonowe?

Aby wybrać porządną kołdrę 200×220 warto poważnie zastanowić się również nad tym, czy interesuje nas jedna kołdra całoroczna, czy dwie sezonowe. Całoroczne kołdry bardzo często składają się po prostu z dwóch warstw spinanych ze sobą. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można w dowolny sposób regulować temperaturę i dostosować ją o pory roku. Całoroczna kołdra jest lepszym rozwiązaniem także z finansowego punktu widzenia.

Leave a comment