Skip to content Skip to footer

Na co należy zwrócić uwagę podczas nabłyszczania paneli?

Nabłyszczanie paneli to bardzo ważny zabieg pielęgnacyjny. Nie tylko umożliwia zachowanie atrakcyjnego wyglądu podłogi, ale również pomaga uchronić jej powierzchnię przed zarysowaniami. Do wykonania tego typu zabiegów można wykorzystać wiele różnych metod. O czym należy pamiętać, aby nabłyszczanie było skuteczne?

Błyszczące panele – polecane sposoby

Wśród metod na nadanie panelom połysku odnaleźć można wiele gotowych preparatów, które są łatwe w użyciu. Pojawiają się tu nie tylko popularne pasty, ale też specjalne środki czyszczące, które pozwalają nadać powierzchni odpowiedniego efektu w trakcie mycia.

Do polecanych i chętnie wybieranych metod zaliczyć można też domowe sposoby. Osoby decydujące się na takie rozwiązania przyrządzają specjalne roztwory wody z octem lub sodą oczyszczoną. Mogą one służyć do mycia lub polerowania powierzchni podłogi. O czym należy pamiętać nabłyszczając panele?

Jak skutecznie dbać o podłogę?

W kwestii nadawania panelom połysku znaczenie odgrywa nie tylko rodzaj wybranego specyfiku. Należy pamiętać o tym, aby środek do czyszczenia był dostosowany do materiału wykonania danej posadzki. Istotne jest też między innymi to, aby podczas mycia lub polerowania przesuwać szmatkę wzdłuż, a nie w poprzek paneli.

Nie powinno zapominać się również o tym, jak ważna jest regularność przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych. Środki nabłyszczające zaleca się stosować podczas każdego mycia podłogi. Tego typu działania warto podejmować przynajmniej 2-3 razy w miesiącu.

Regularne Nabłyszczanie paneli – zalety

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy mycie paneli „na wysoki połysk” jest konieczne. Warto pamiętać o tym, że porowata powierzchnia tego typu podłóg sprzyja nagromadzaniu w szczelinach różnych zabrudzeń. Drewno jest też podatne na zarysowania.

Środki nabłyszczające nie tylko nadają posadzce estetycznego wyglądu, ale też tworzą warstwę chroniącą ją przed uszkodzeniami. Możliwość szybkiego i łatwego wypolerowania powierzchni paneli sprawia, że nie warto rezygnować z tego zabiegu.

Leave a comment