Skip to content Skip to footer

Na co zwracać uwagę kupując gniazdo elektryczne?

W naszych domach na co dzień używamy coraz większej ilości sprzętów elektrycznych. To sprawia, że bardzo ważny jest wybór odpowiednich gniazd, które będą niezawodne i przede wszystkim w pełni bezpieczne dla domowników. Osoba, która je kupuje, może mieć wątpliwości, które powinna wybrać. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, kupując gniazdka elektryczne, oraz które aspekty są najważniejsze przy ich wyborze.

Z ilu urządzeń jednocześnie chcesz korzystać?

Wybór gniazdek dostępnych w sklepach z elektroniką jest ogromny, dlatego też może przytłoczyć osoby, które chcą je zakupić. W pierwszej kolejności warto sobie odpowiedzieć na pytanie, z ilu urządzeń będziemy chcieli korzystać przy pomocy zakupionego gniazda. Pojedyncze gniazdo elektryczne może nie wystarczyć, jeżeli będziemy chcieli wykorzystywać je do podłączenia lodówki, mikrofalówki i tostera. W takim przypadku pojedyncze gniazdo będzie problemem – będziemy musieli dokupić do niego specjalny rozgałęźnik lub przedłużacz, aby korzystać jednocześnie ze wszystkich urządzeń. Oczywiście, nie jest to ogromny wydatek, jednak oznacza kolejną wizytę w sklepie i chaos, jaki powodują dodatkowe kable. Aby tego uniknąć, warto od razu wybrać podwójne gniazdko elektryczne.

Kupuj wyłącznie gniazdka elektryczne pochodzące z pewnego źródła

Niesprawne gniazdko elektryczne może być przyczyną porażenia prądem. Aby mieć pewność, że korzystanie z gniazdka elektrycznego jest w pełni bezpieczne i nie zagraża Tobie, ani Twoim najbliższym, zawsze warto kupować je w renomowanych sklepach z elektroniką. Próby zaoszczędzenia kilku złotych przy zamawianiu gniazdek na niesprawdzonych aukcjach internetowych mogą spowodować poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. W trosce o bezpieczeństwo należy również zawsze pamiętać o tym, by od razu wymieniać gniazda, które się zepsuły.

Względy wizualne

Dla wielu osób bardzo dużą rolę przy zakupie gniazdek odgrywają również względy wizualne. Zdecydowana większość kupujących decyduje się po prostu na gniazdka w neutralnych kolorach (na przykład bieli), które pasują w zasadzie do każdego wnętrza i go nie szpecą. Ogromny wybór gniazdek na rynku powoduje jednak, że można zdecydować się na modele, które idealnie pasują do naszej aranżacji wnętrza. Możemy zdecydować się na przykład na gniazdo elektryczne w żywych kolorach lub w stylu retro.

Leave a comment