Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę wybierając wykładziny obiektowe?

Oryginalne wykładziny obiektowe doskonale sprawdzą się nie tylko w biurach i hotelach, ale praktycznie w dowolnych obiektach użyteczności publicznej. Aby wybrać funkcjonalne wykładziny należy zwrócić uwagę nie tylko na ich parametry użytkowe, ale również na design. Nowoczesne wykładziny koniecznie muszą współgrać z aranżacją wnętrza.

O czym należy pamiętać?

Najważniejszym zadaniem wykładziny jest oczywiście zabezpieczenie podłogi. Dzięki niej można wytłumić hałas i nieprzyjemny odgłos kroków. Warto wspomnieć również o tym, że dzięki wykładzinie można również zatrzymać ciepło w danym pomieszczeniu.

Bardzo ważną rolę odgrywa kolor wykładziny. Jak łatwo się domyślić lepiej zrezygnować z zakupu białej wykładziny, która jest trudna w utrzymaniu czystości. Na jasnych odcieniach niestety widać nawet najmniejsze zabrudzenia. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się wykładziny szare i beżowe, które bez problemu można kupić w https://www.wykladziny-warszawa.pl/. Są to uniwersalne odcienie, które pasować będą do każdego wnętrza.

W ostatnim czasie rekordy sprzedaży bije wykładzina czarna, która rewelacyjnie sprawdzi się w minimalistycznych i skandynawskich wnętrzach. Czarna wykładzina jest idealnym kontrastem dla dominującej bieli. Warto postawić również na wykładzinę w kolorach ziemi, dzięki której można odświeżyć nieco wnętrze. Są to kolory, które pozwolą oczom odpocząć, dlatego też doskonale sprawdzą się w biurze.

Na co warto zwrócić uwagę?

Aby wybrać porządną wykładzinę obiektową należy zwrócić uwagę oczywiście na jej klasę ścieralności. Przy zakupach warto wziąć pod uwagę stopień natężenia ruchu, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać odpowiednią klasę ścieralności. W domu wykorzystywane są zwykłe wykładziny o klasie 2. Niestety w mocno eksploatowanych pomieszczeniach nie sprawdzą się one najlepiej.

W biurze najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest montaż wykładziny o klasie 3. W pomieszczeniach przemysłowych warto z kolei rozważyć położenie wykładzin o klasie 4, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Osoby, które nie wiedzą jaką wykładzinę wybrać mogą zawsze skorzystać z darmowej konsultacji. Najlepiej inwestować w wykładziny na które oferowana jest przynajmniej 5 letnia gwarancja producenta.

Leave a comment