Skip to content Skip to footer

Niezwykła metamorfoza wnętrza ze ścianą szklaną

Od czasu do czasu każdy ma ochotę na mniejszy lub większy remont. Czasami niewielkim nakładem można naprawdę odmienić wnętrze, dzięki czemu będzie nie tylko piękniejsze, ale też bardziej funkcjonalne. W ostatnich latach coraz bardziej popularne stają się na przykład szklane ściany, które można zamontować po to, aby oddzielić od siebie pomieszczenia, jednocześnie nie pomniejszając przestrzeni wizualnie.

Szklana ściana do domu

Szklane ściany, które montowane są na różnego rodzaju profilach, to jedna z nowości. Właśnie takie ściany często są doskonałym sposobem na to, aby wnętrzu nadać bardziej loftowy charakter. Doskonale pasują do mieszkań, które usytuowane są w kamienicach. Świetnie sprawdzą się również w mieszkaniu w bloku. Można zastosować je również po prostu w domach. Wywodzą się ze stylu loftowego, dlatego też w tych wnętrzach, w których dodatkowo występuje czerwona cegła, prezentują się po prostu genialnie.

Taka szklana ściana świetnie wygląda w kuchni, pomiędzy kuchnią a salonem, jeżeli chce się oddzielić te dwa wnętrza, jednocześnie zachowując wrażenie większej przestrzeni. Poza tym sprawdzają się doskonale do oddzielenia sypialni od części dziennej mieszkania. Sporo osób stosuje je również w łazienkach. Można użyć ich do wydzielenia strefy prysznica, to wygląda naprawdę genialnie w wielu różnych aranżacjach łazienek.

Plusy szklanych ścianek

Ze względu na to, że rozwiązanie to jest coraz bardziej popularne, ceny idą w dół. Można zatem zamówić naprawdę genialną dużą szklaną ścianę w dobrych cenach. Jeszcze kilka lat temu był to spory wydatek, jednak teraz, gdy nie brakuje producentów, ceny są przystępne.

Ściankę zawsze można zdemontować. Jeśli kiedyś przyjdzie do głowy rearanżacja przestrzeni, nie ma z tym żadnego problemu. Poza tym można też spróbować ją sprzedać. W sprzedaży dostępne są zarówno ścianki gotowe, które trzeba dopasować do swojego wnętrza, jak też ścianki do wykonania na specjalne zamówienie.

Do jakiego wnętrza pasuje szklana ściana?

Szkło w otoczeniu czarnych profili najlepiej prezentuje się we wnętrzach industrialnych i loftowych. Poza tym dobrze wygląda we wnętrzach skandynawskich, bo w końcu w nich stosuje się naturalne i proste rozwiązania. Taką ścianę można stworzyć również w domach urządzonych w stylu modern vintage.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

Leave a comment