Skip to content Skip to footer

Okucia meblowe – co warto o nich wiedzieć?

Okucia meblowe w Poznaniu to nic innego jak popularne akcesoria do mebli, które mogą pełnić nie tylko zadania funkcjonalne, ale również estetyczne. Mowa tutaj przede wszystkim o zawiasach meblowych, uchwytach okiennych, zawieszkach do szafek, nogach mebli i specjalnych prowadnicach do szuflad.

Funkcjonalność okuć meblowych

Jeżeli meble użytkowane są bardzo często, to warto zwracać szczególną uwagę przede wszystkim na funkcjonalność okuć. Dzięki odpowiednio dobranym akcesoriom można nie tylko zwiększyć ilość półek i szuflad, ale również ułatwić ich wysuwanie albo zmienić samą wysokość. Inwestując w nowe okucia meblowe w Poznaniu można przywrócić do życia nawet bardzo stare meble, które na pierwszy rzut oka nadawały się jedynie do wyrzucenia.

Przy większości mebli najważniejszymi okuciami są oczywiście zawiasy. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej wiele modeli zawiasów meblowych, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Na rynku dostępne są między innymi: zawiasy nakładane, wpuszczane, modele do drzwi bliźniaczych albo zawiasy do drzwi składanych, które doskonale sprawdzą się w przypadku szafek narożnikowych.

Względy estetyczne mają znaczenie

Wybierając nowe okucia meblowe w Poznaniu można całkowicie zmienić styl danych mebli. Na półkach sklepowych można znaleźć okucia meblowe w wielu różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Na estetykę mebli największy wpływ mają oczywiście uchwyty i klamki. Producenci mają w swojej ofercie modele klasyczne i nowoczesne, które pasować będą do wszystkich styli.

Jeżeli chodzi o tradycyjne meble drewniane, to najbezpieczniejszym wyborem są klasyczne okucia meblowe w Poznaniu. Można postawić nie tylko na okucia w wersji prostej, ale również zdobionej, które są w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych mebli. Jeżeli chodzi o sam kolor, to od wielu lat króluje złoto i czerń.

Jakie okucia do nowoczesnych mebli?

W przypadku nowoczesnych mebli w pierwszej kolejności warto postawić na minimalizm. Proste formy i geometryczne kształty będą najbezpieczniejszym wyborem. Do czerni i złota można dodać również srebro, które nadaje meblom elegancji i szyku.

Wysokiej jakości okucia meblowe to najlepszy wybór dla tych osób, które na poważnie myślą o renowacji starych mebli. Nawet dzięki stosunkowo niewielkim zmianom, można stworzyć naprawdę niesamowite aranżacje wnętrz, którymi zaskoczymy swoich sąsiadów i znajomych. Osoby, które nie wiedzą jeszcze na jakie okucia meblowe postawić powinny skorzystać z fachowego doradztwa.

Leave a comment