Skip to content Skip to footer

Pallad – jego cena zależna jest od próby

Pallad to jeden z najdroższych metali szlachetnych na świecie. Wykorzystywany jest przy produkcji wielu rzeczy, a jego cena wciąż rośnie, nie ma go bowiem w przyrodzie zbyt wiele. Skup palladu działa przede wszystkim w większych miastach. Co można w takim skupie sprzedać?

Nie tylko czysty pallad

Skup palladu jest miejscem, w którym można sprzedaż sam pallad. Przyjmowane są też – na przykład – sztabki czy biżuteria z palladu, ale także rzeczy, które go zawierają. Przykładem są tu samochodowe katalizatory i elektronika. W przypadku złomu, który zawiera pallad, cena skupu zależna jest między innymi od rodzaju złomu i tego ile palladu może w nim być. W przypadku biżuterii z palladu czy też sztabek tego szlachetnego metalu, cena kształtuje się inaczej. Biżuteria może być kupowana dużo drożej niż produkty zawierające pallad, jednak nie uzyska się za nią tak wysokiej ceny jak za sztabki palladu. Biżuterię bowiem także trzeba przetworzyć by wykorzystać pallad.

Cena zależna jest od próby

Pallad, podobnie jak wiele innych metali szlachetnych, może być różnej próby. Im niższa próba, tym mniej metalu szlachetnego, a więc i niższa cena. Sprzedając biżuterię lub sztabki palladu trzeba się z tym liczyć. Warto jednak dodać, że niższa cena w przypadku palladu zawsze i tak jest bardzo wysoka. Nie można także zapominać, że każdy skup palladu ustala swoje ceny skupu tego metalu szlachetnego i złomu, który go zawiera. W zależności od skupu, ceny mogą być bardzo różne. Szczególnie więc przy większych ilościach złomu palladu lub samego palladu warto popytać o ceny skupu w kilku miejscach.

Podsumowując

Nigdy nie powinno się wyrzucać katalizatorów czy elektroniki, może bowiem w tych rzeczach być drogi pallad. Biżuterię z palladu lub po prostu sztabki tego surowca można kupować lub sprzedawać. Warto mieć na uwadze to,z e jest to metal szlachetny, którego cena jest wyższa od ceny złota czy platyny, uznawanych przecież za bardzo drogie. Planując sprzedaż złomu palladu czy też samego palladu, warto pamiętać, ze oferty skupów palladu są różne. Rozsądnie jest więc porównać choć kilka i sprzedawać tam gdzie najkorzystniej.

Leave a comment