Skip to content Skip to footer

W jakim miejscu nieruchomości komercyjne będą przynosić zyski?

Zakup nieruchomości pod inwestycje ma na celu przynoszenie pasywnego dochodu ich właścicielom. Dotyczy to zarówno lokali komercyjnych, jak i mieszkalnych. Nie zawsze jednak nieruchomość będzie atrakcyjna dla potencjalnych najemców. Czym kierować się przy wyborze, tak aby szybko znaleźć osobę, która jest skłonna zapłacić czynsz?

Po pierwsze lokalizacja – czyli jakie miejsca są inwestycyjnie atrakcyjne?

Kluczową cechą, która zwraca uwagę potencjalnych inwestorów przed kupnem nieruchomości jest ich lokalizacja. Są pewne obszary w mieście, również w Katowicach, które są bardziej atrakcyjne gdy chodzi o otworzenie własnego lokalu. Główne arterie miasta, czy okolice ścisłego centrum zawsze się sprawdzają. Z drugiej jednak strony, podział miasta na dzielnice niejako wymusza powstawanie centrów usługowych również wewnątrz tych obszarów. Jeśli jakaś okolica jest modna warto kupić nieruchomości komercyjne w Katowicach, nawet gdy są one oddalone od centrum. Należy bacznie obserwować rynek nieruchomości – nie tylko tych komercyjnych – za lokalami mieszkalnymi zawsze idą osoby, które chcą świadczyć usługi w okolicy dużych osiedli.

Standard jaki mają inne Nieruchomości komercyjne w Katowicach

Przed zakupem nieruchomości warto obserwować rynek nieruchomości i obejrzeć jakie są standardy w oferowanych lokalach i jak szybko znikają one z rynku najmu. Dzięki temu można przygotować ofertę dopasowaną do lokalnych standardów. Nie warto zbyt dużo inwestować w wystrój lokali, ponieważ najemcy zazwyczaj zmieniają ich wygląd i dopasowują go do swoich potrzeb.

Cena jaką można uzyskać za najem lokalu w konkretnym metrażu

Cena gdy chodzi o nieruchomości komercyjne w Katowicach będzie się znacząco różnić. Przede wszystkim wiele zależy od metrażu i lokalizacji. Jednak po jednorazowej inwestycji w zakup lokalu będzie on przynosił comiesięczne zyski, które właściwie nie wymagają jakiegokolwiek wkładu. Jest to zatem dochód pasywny osoby, która zainwestowała pieniądze w zakup lokalu. Dlatego należy dokonywać zakupu z dużą rozwagą.

Leave a comment