Skip to content Skip to footer

Piękny, zadbany ogród

Każdy, kto posiada własny ogród wie, że jego utrzymanie kosztuje naprawdę wiele pracy i wysiłku. Pielenie, podcinanie, sadzenie – to są czynności, które kosztują nas dużo pracy, lecz też dają naprawdę wiele satysfakcji. Jednak to nie wszystko – ogród trzeba regularnie nawadniać, a to już nie jest takie przyjemne…

Nawadnianie ogrodów – duży problem

Praktycznie każdego dnia trzeba podlać wszystkie rośliny. Jeśli mamy tylko kawałek ziemi i kilka roślinek to nie stanowi to jeszcze bardzo dużego problemu. Jednak nawet jeżeli posiadamy wokół domu większe połacie trawy, to same deszcze nie wystarczą przecież. A codzienne podlewanie nie tylko jest uciążliwe, lecz przecież wówczas pewnym roślinom przez przypadek wlejemy za dużo wody, o innych zapomnimy…

Automatyczne systemy nawadniania ogrodów – prawdziwy hit

Generalnie dobrze jest zainwestować właśnie w zdalnie sterowane nawadnianie ogrodów. Wówczas nie będziemy musieli się martwić, że zapomnieliśmy czegoś podlać, że gdzieś coś zostało podlane nierównomiernie. Każdy automatyczny system nawadniania trawników składa się bowiem ze zraszaczy do trawy, sterowników i elektrozaworów oraz przewodów łączących wszystko.

Wówczas możemy dokładnie zaprogramować takie urządzenie, kiedy ma się włączać i z jaką intensywnością ma podlewać. Oczywiście w dowolnej chwili można takie ustawienia zmienić. Co jeszcze jest ważne to fakt, że można także dokupić do zestawu specjalne czujniki wilgoci czy temperatury, dzięki którym system nie załączy się np. przy dużym poziomie wilgoci.

Systemy nawadniania trawników – cena i montaż

Wiele osób w tym momencie zaprotestuje mówiąc, że przecież zamontowanie takiego systemu nawadniania ogrodów na pewno bardzo dużo kosztuje. Otóż nie do końca. Faktem jest, że zraszacze do trawy i cały osprzęt jednorazowo stanowią pewien wydatek. Jednakże z drugiej strony pozwalają one zaoszczędzić wodę oraz czas a także umożliwiają prawidłową pielęgnację ogrodu.

Jak zaś sprawa wygląda z montażem? Generalnie możemy oczywiście sami zamontować automatyczne systemy nawadniania trawników http://zielony-trawnik.pl/. Jednakże nie jest to takie proste i wymaga nieco czasu i umiejętności. Dlatego też dobrze jest zatrudnić fachowca, który nie tylko świetnie skomponuje taki system, lecz także dopasuje odpowiednie zraszacze do trawy itd.

Warto jeszcze dodać, że najlepiej jest dokonać montażu przed założeniem ogrodu. Wówczas całość będzie idealnie rozplanowana i nie będzie trzeba rozkopywać rabatek i klombów. Oczywiście jeśli jednak zdecydujemy się na automatyczne nawadnianie ogrodów mając już ogród, to także jest to możliwe.