Skip to content Skip to footer

Poduszka puchowa – gwarancja spokojnego snu

Bezsenność to problem, który dotyczy coraz większej grupy ludzi. Objawia się problemami z zasypianiem, wybudzeniami, koszmarami sennymi. Czasem jej powód jest błahy: wystarczy źle dobrana poduszka, żeby pojawił się dyskomfort w czasie nocnego wypoczynku, a w konsekwencji zaburzenia snu. Jakie kryteria powinna spełniać dobra poduszka?

Jaką funkcję pełni podczas snu poduszka?

Mówiąc o komfortowym śnie, większość osób skupia się na materacu. To ważny element wyposażenia sypialni, ale nie jedyny mający wpływ na zdrowie kręgosłupa i bezpieczny sen. Równie ważna jest poduszka. Źle dopasowana powoduje ból kręgosłupa i wady postawy, może przyczyniać się do trudnych do zwalczenia bólów głowy.Poduszka pełni bardzo ważną funkcję – musi zapewniać głowie stabilne, dopasowane do postury ciała oparcie. Tylko kiedy jest głowa jest dobrze oparta, ciało może przyjąć naturalną, bezpieczną dla zdrowia pozycję, ułatwiającą zasypianie i zapewniającą niezaburzony, spokojny sen.

Dlaczego poduszki naturalne puchowe do dobry wybór?

Sklepy prześcigają się, jeśli chodzi o ofertę poduszek. Klienci mają do wybory klasyczne, puchowe, oraz te z syntetycznym wypełnieniem. Choć drugie kuszą niską ceną i łatwym utrzymaniem, mają wiele zalet: szybko tracą pierwotną formę i wymagają częstego wymieniania, wiele z nich nie zapewnia też odpowiedniego oparcia kręgosłupowiZnacznie lepszym wyborem są poduszki naturalne puchowe. Dobrej jakości wypełnienie zapewni głowie mocne oparcie. Poduszka nawet używana przez lata nie odkształca się, zachowuje swoje pierwotne właściwości. Puch jako materiał naturalny przepuszcza powietrze, zapewnia dobrą wentylację i odprowadzenie wilgoci. Jest zdrowy i przyjazny skórze.

Poduszka puchowa – warto zainwestować z wysoką jakość

Aby poduszka naturalna puchowa dobrze służyła przez lata, warto postawić na produkt dobrej jakości, pochodzący z renomowanej firmy. Troszczący się o jakość produktu producenci dbają o wielokrotne oczyszczenie puchu oraz o jego staranną selekcję, dzięki czemu poduszka ma odpowiednią formę, jest antyalergiczna i lekka. Gdzie szukać tego typu poduszek? Najlepiej w renomowanych salonach z tekstyliami albo w polecanych, dobrze wyposażonych sklepach internetowych z pościelą.

Poduszki naturalne puchowe dostępne są w ofercie vegehome.pl.