Skip to content Skip to footer

Przepis na pyszne naleśniki? Kup naleśnikarkę!

Uwielbiasz naleśniki, ale często masz problemy z przygotowaniem ich tak, aby wyszły idealne? To najczęściej nie kwestia samej receptury ciasta, ale patelni. Aby naleśniki zawsze się udawały, warto postawić na sprawdzony sprzęt – naleśnikarkę.

Co to jest naleśnikarka?

Urządzenie przeznaczone specjalnie do smażenia naleśników to naleśnikarka. Najczęściej zasilana jest prądem elektrycznym, lecz spotykane są także modele gazowe – stosowane są głównie w gastronomii.

Naleśnikarki zbudowane są z płyty grzewczej, często z podwyższonym rantem, na które wylewa się uprzednio przygotowane ciasto. Mają podstawę, która wyposażona jest w grzejnik elektryczny równomiernie ogrzewający płytę. Z przodu znajdują się przyciski i pokrętła do sterowania.

Do czego można wykorzystać naleśnikarkę?

Jak sama nazwa wskazuje, naleśnikarka najczęściej używana jest do przygotowywania naleśników. Można na niej przyrządzić zarówno bardzo cienkie naleśniki francuskie typu crepes, jak i te o grubszym cieście.

Z użyciem naleśnikarki można przyrządzić także:

– tortillę
– racuchy
– omlety
– placki ziemniaczane
– bliny

Jak wybrać dobrą naleśnikarkę?

W sprzedaży można znaleźć różne naleśnikarki, dlatego przez zakupem najlepiej sprawdzić dostępne na rynku modele. Można podzielić je na dwie kategorie, czyli na urządzenia profesjonalne oraz domowe.

Na potrzeby własne najlepszy będzie model domowy. To elektryczne urządzenie wyposażone w talerz pokryty nieprzywierającą powłoką, na którym rozlewa się ciasto. Plusem będzie regulacja temperatury, która pozwala na określenie stopnia wysmażenia naleśników. Zdejmowany talerz pomoże w utrzymaniu go w czystości.

Jak korzystać z naleśnikarki?

Używanie takiego sprzętu to jest bardzo proste. Pierwszym krokiem będzie przygotowanie ciasta na naleśniki – przepisy można znaleźć w sieci. Następnie rozgrzewa się urządzenie i wylewa na nie ciasto. Nie trzeba stosować dodatkowego tłuszczu – nieprzywierająca powłoka powoduje, że nic nie klei się do talerza grzejnego.

Wiele naleśnikarek ma też w zestawie praktyczne akcesoria – drewniane szpatułki, które ułatwiają rozprowadzenie ciasta, a potem przewrócenie i zdjęcie gotowego naleśnika. Nie należy stosować metalowych narzędzi, by nie porysować powłoki.

Naleśnikarki dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.

Leave a comment