Skip to content Skip to footer

Remont z klasą

Remont łazienki to przedsięwzięcie skomplikowane i ważne dla całej struktury domu. Łazienka jest przecież miejscem centralnym, w którym spędzamy sporą ilość czasu każdego dnia. Warto więc przeprowadzić remont porządnie i dokładnie by potem przez wiele lat cieszyć się piękną, wygodną, bezawaryjną łazienką. W tym artykule zaprezentujemy szczegóły dotyczące zagadnienia jakim jest remont łazienki w Gliwicach.

Jak remontować?

Nie ważne czy całkowicie przebudowujesz łazienkę, budujesz ją od stanu surowego czy też wprowadzasz w jej strukturze drobne zmiany. Każdy z remontów należy wykonać profesjonalnie i z dbałością o wszelkie szczegóły. Na początku każdego remontu należy sporządzić wizję swojego remontu oraz wypisać co dokładnie w jakich miejscach wykonamy oraz ile i jakich materiałów nam potrzeba.

Po wykonaniu listy zadań związanych z remontem nadchodzi czas na sporządzenie kosztorysu. Należy posprawdzać na stronach internetowych sklepów w jakich zamierzamy nabyć interesujące nas elementy wyposażenia ich cenę, doliczyć do tego koszty robót budowlanych oraz dodać inne koszty jakie potencjalnie mogą pojawić się na placu remontu. Takie zestawienie pozwoli nam dość dokładnie oszacować koszty jakie czekają nas w związku z remontem.

Wybór armatury i glazury podstawą remontu

Zazwyczaj podstawą remontu jest wybór armatury i glazury. Wykonując remont łazienki w gliwicach najlepiej udać się do dużych hurtowni budowlanych na przykład tych znajdujących się przy ulicy Pszczyńskiej gdzie mamy duży i szeroki wybór rodzajów zarówno armatury jak też glazury. Sklepy mniejsze porozrzucane po całych Gliwicach nie są dobrą alternatywą dla hurtowni ze względu na wysokie marże narzucane na tego typu produkty przez ich właścicieli.

Wybierając wannę powinniśmy pamiętać o tym by pozyskać taką, która jak najdłużej będzie mogła nam w dobrej kondycji służyć. Najlepiej zainwestować w baterię łazienkową dobrego gatunku na przykład chromowaną. Wanny plastikowe są często zawodne ze względu na niewielką odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz naturalną degradację plastiku po pewnym okresie czasu.

Oświetlenie w łazience

Ważną kwestią pozostaje wybór oświetlenia do łazienki. Należy pamiętać, że ze względu na warunki prąd elektryczny wewnątrz łazienki wymaga zasilania z jednej fazy. Dobrym wyborem do zasilania łazienki są też lampy ledowe dające dużą ilość światła z jednoczesnym małym poborem prądu. Jest to duża oszczędność dla naszych portfeli już podczas użytkowania łazienki dlatego warto rozważyć montaż takiej opcji.

Leave a comment