Skip to content Skip to footer

Z czego powinny być wykonane domki na działkę?

Rodzaj materiału, z którego będzie wykonany domek na działkę bezpośrednio wpływa na trwałość konstrukcji oraz komfort użytkowania. Przy wybieraniu materiałów, z których ma być wykonany domek trzeba brać pod uwagę między innymi, czy ma on być użytkowany jedynie przy dobrej pogodzie, czy ma być obiektem całorocznym.

Całoroczne czy letniskowe?

Jeśli domki letniskowe mają być wykorzystywane przez cały rok trzeba brać pod uwagę:
– dodatkowe ocieplenie,
– bezpieczny i wydajny sposób ogrzewania,
– odpowiednią izolację cieplną.Znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na klasycznie budowane domki na działkę. Wprawdzie koszty realizacji takich domków na działkę jest duży, ale uzyska się obiekt z fundamentami, czyli bardzo stabilną konstrukcją.

Mniejsze domki letniskowe

Ze znacznie mniejszymi kosztami spotkają się osoby, które zdecydują się na małe domki na działkę. Do wykonania takich obiektów wykorzystane mogą być między innymi bale drewna. Pozwala to budować domki zaawansowane technologicznie, których budowanie jest jednak znacznie szybsze, niż domków o klasycznych konstrukcjach. Zdecydować można się na projekty obiektów, które mają kilkanaście metrów powierzchni i zapewniają możliwość korzystania z tarasu. Prace budowlane przy takich domkach mogą być zrealizowane w bardzo krótkim czasie.

Odpowiednie zabezpieczenie domków

Bez względu, na jakie materiały postawi się do wykonania domków niezbędne jest odpowiednie ich zabezpieczenie. Pozwala to nawet przy najmniej trwałych materiałach drewnianych znacznie wydłużyć czas użytkowania obiektu bez konieczności wykonywania remontów czy rozbiórki domku. Oprócz wybrania trwałego pokrycia dachu drewno można dodatkowo zabezpieczyć z wykorzystaniem specjalnych preparatów do konserwacji. Drewniane domki letniskowe to konstrukcje, które mogą mieć dużą powierzchnią użytkową, która może sięgać kilkunastu metrów kwadratowych. To idealne rozwiązanie na okres letni. W domku znajdzie się miejsce na meble ogrodowe, łóżka do nocowania oraz akcesoria wykorzystywane na działce. Takie domki to rozwiązanie na działkach, które wykorzystywane są również jako użytkowe, a nie tylko rekreacyjne. Bez problemu można znaleźć gotowe projekty takich domków na działkę, które pozwalają stworzyć nowoczesne konstrukcje.

Domki na działkę dostępne są w ofercie Megiw

Leave a comment