Skip to content Skip to footer

Sauna do ogrodu – relaks i zdrowie

Sauna do ogrodu to sposób na relaksujące spędzenia czasu w gronie rodziny lub znajomych oraz poprawę kondycji i zdrowia. Nie bez powodu sauny od lat cieszą się tak dużą popularnością w krajach skandynawskich…

Sauna do ogrodu – rozwiązanie rodem ze Skandynawii

Już 2 tysiące lat temu pierwsze sauny powstawały na terenach skandynawskich. Ludzie już wtedy wiedzieli w jaki sposób dobroczynne ciepło oddziałuje na ciało i wspomaga je w walce z chorobami. Obecnie sauny cieszą się popularnością we wszystkich krajach europejskich, a coraz częściej zauważa się, że zamiast basenów wiele osób decyduje się właśnie na saunę w swoim ogrodzie.

Relaks i zdrowie w jednym

Ciepło pozytywnie wpływa na zdrowie, o czym najlepiej wiedzą mieszkańcy mroźnej Skandynawii, gdzie sauny cieszą się dużą popularnością. Sauny działają również oczyszczająco, dzięki czemu chętnie są wybierane jako element wyposażenia ogrodu. Obecnie nie jest już konieczne udawanie się do gabinetu odnowy biologicznej, by móc skorzystać z sauny. Można ją mieć obok własnego domu, ciesząc się miłym i pożytecznym. Pobyt w saunie jest zalecany zwłaszcza po meczącym dniu, intensywnym treningu lub wówczas, kiedy chcemy np. oczyścić organizm, poprawić krążenie i podnieść odporność. Wówczas sauna do ogrodu sprawdzi się jako idealne miejsce do relaksującej aromaterapii.

Nowoczesne sauny ogrodowe

Zgodnie z nowoczesnym designem, który definiuje minimalizm i oszczędność formy w budowlach mieszkalnych, także współczesne sauny zachwycają stylistyką. Ich wystrój jest nie tylko innowacyjny i zwraca uwagę nawet najbardziej wysmakowanych miłośników nowoczesnych wnętrz, ale pozwala też połączyć to, co dobre dla zdrowia z tym, co piękne.Współczesne sauny, jakie powstają w otoczeniach domów, są często połączone z domkami, np. w stylu niemieckim. Wewnątrz można znaleźć innowacyjne piece do saun z nowoczesną technologią. Część wyposażenia stanowią również okna z szybą zespoloną i izolowana, drewniana podłoga. Drewno w zakresie wykończenia aranżacji wnętrz nie tylko pięknie wygląda, ale pozwala też zadbać o klimat. W ten sposób miejsce do regeneracji i troski o zdrowie jest jednocześnie innowacyjną przestrzenią, która przyciąga wzrok gości i domowników.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

Leave a comment