Skip to content Skip to footer

Ścianki akustyczne ze szkła – sposób na usprawnienie pracy

Rozmowy współpracowników, dźwięk dzwoniących telefonów czy odgłos pracującej kserokopiarki potrafią być bardzo uciążliwe. W pracy najważniejsza jest wydajność. Warto zadbać o to, by biuro było eleganckie i komfortowe. Jak wykorzystać ścianki akustyczne ze szkła w biurze i w domu, by podnieść komfort pracy?

Komfort i estetyka

Biura open space to bardzo popularne rozwiązanie w wielu firmach. Z czasem jednak może okazać się, że nie zapewniają one komfortowej pracy. Duży hałas może utrudniać wykonywanie zadań, które wymagają skupienia i kreatywności. Ciężko jest również rozmawiać z klientem lub kontrahentem, gdy w pobliżu przewija się wiele osób.

Ścianki akustyczne ze szkła to rozwiązanie, które warto wprowadzić, by zapewnić pracownikom lepsze warunki. Szklane ścianki są wyjątkowo estetyczne. Mogą być wykonane z transparentnego szkła, ale również mogą zawierać logo firmy lub grafikę, która będzie nawiązywała do działalności firmy.

Wykorzystując ścianki akustyczne ze szkła można wydzielić salę konferencyjną, gabinet dla menadżera czy pokój, w którym przyjmowani są klienci.

Bardzo dużą zaletą ścianek akustycznych ze szkła jest ich łatwy montaż. Warto również pamiętać, że montaż ścianek szklanych nie wymaga pozwolenia na budowę ani projektu, co pozwoli zaoszczędzić wiele czasu i obniży koszty inwestycji.

Nie tylko do biura

Ścianki akustyczne sprawdzają się w wielu firmach. Warto jednak pamiętać, że również w mieszkaniach znajdą wiele zastosowań.

Ostatnie wydarzenia zmusiły wiele osób do pracy w domu. Jest to bardzo trudne, gdy partner ogląda telewizję, a dzieci bawią się w najlepsze.

Ścianka akustyczna ze szkła pozwoli na wydzielenie niewielkiego gabinetu w każdym mieszkaniu. Transparentne szkło zapewni dobre doświetlenie pomieszczenia, w którym jednocześnie zapanuje cisza i spokój. Jest to idealne miejsce do pracy, które również dzieciom może się przydać do odrabiania lekcji.

Szklane ścianki będą pasowały do każdego wnętrza. Nie trzeba martwić się, że mieszkanie optycznie się zmniejszy i straci swój urok.

Ścianki akustyczne ze szkła świetnie wpisują się w industrialną stylistykę. Warto zastanowić się nad wydzieleniem sypialni bądź łazienki przy pomocy szklanych ścianek. Jest to rozwiązanie bardzo eleganckie i zaskakujące.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

Leave a comment