Skip to content Skip to footer

Na jaką wiertarkę warto się zdecydować?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wybór właściwej wiertarki do określonego zadania nie tylko zdecydowanie ułatwi, ale również przyspieszy pracę. Na jakie urządzenie warto się zatem zdecydować?

Wiertarka udarowa

Sprzęt przede wszystkim posiada mechanizm udarowy. Dzięki temu możliwe jest wiercenie w znacznie twardszych i trudniejszych materiałach od tworzywa sztucznego czy drewna. Godny uwagi jest fakt, że wiertarka udarowa nie tylko wierci, ale również kuje.

Należy mieć świadomość, że rezultat uderzania czy kucia można uzyskać stosując układ zębatek. Obracają się one bowiem w przeciwne wobec siebie strony. Można również zdecydować się na zastosowanie mechanizmu ślimakowego, będzie on generował ruch posuwisto-zwrotny.

Wiertarka akumulatorowa

Do największych zalet tego rodzaju urządzeń należy zaliczyć komfort użytkowania oraz brak zależności od źródła prądu. Warto jednak wiedzieć, że wiertarki akumulatorowe dysponują mniejszą mocą w porównaniu do wiertarek elektrycznych. Godny uwagi jest fakt, że znaczną większość rynku wiertarek akumulatorowych stanowią wiertarko-wkrętarki.

W najprostszym możliwym ujęciu są to nie tylko bardzo proste, ale również lekkie narzędzia. Można zaopatrzyć się w nie w bardzo atrakcyjnej cenie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wybierane są zarówno przez profesjonalistów, jak i domowych majsterkowiczów.

Wiertarka słupowa

Należy mieć świadomość, że produkty znajdujące się w ofercie asortymentowej znanych producentów wyposażone są nie tylko w automatyczny posuw wrzeciona oraz funkcje gwintowania, ale również płynną regulację prędkości obrotowej wrzeciona. Wiertarka słupowa ceniona jest przez użytkowników przede wszystkim za wydajność. Dzięki temu możliwe są satysfakcjonujące rezultaty wiercenia.

Warto wiedzieć, że produkt posiada także stosunkowo duży stół roboczy.

Ogromnym atutem jest również elektroniczny wskaźnik prędkości obrotowej wrzeciona. Pracownicy mogą wykonać gwintowanie za pomocą omawianego urządzenia. Nie jest rekomendowane przed podjęciem ostatecznej decyzji sugerować się tylko ceną. Znacznie lepszym parametrem jest stosunek jakości do wspomnianej ceny. Ponadto warto zaopatrywać się w sprzęty znajdujące się w ofercie znanych producentów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy TOP Poręba.

Leave a comment