Skip to content Skip to footer

Sztuczna trawa 4m – zalety i zastosowanie

Szybkość ściegu, wysokość runa, zawartość polipropylenu? Przy wyborze właściwej sztucznej trawy łatwo jest ugrzęznąć na strasznie długo w takich szczegółach i wątpliwościach. Czy lepsze będą najdroższe trawy z najwyższej półki cenowej, czy raczej te o długich włosach, gęste i wielokolorowe, a może jednak warianty tańsze? Poniżej dowiesz się, że świetną alternatywą dla tradycyjnych trawników może okazać się sztuczna trawa 4m. Wskażemy także na sposoby jej zastosowania.

Dobra alternatywa dla natury

Sztuczna trawa z polipropylenu, polietylenu lub poliamidu staje się coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnej trawy – szczególnie dla tych, którzy szukają trawnika znacznie łatwiejszego w utrzymaniu.

Sztuczna trawa o szerokości 4 metrów (inne gabaryty to 3m i 5m) wymaga niewielkiej konserwacji, wyglądając bogato i zdrowo przez cały rok i to niezależnie od panujących aktualnie warunków pogodowych. Dawno już minęły czasy intensywnej pielęgnacji trawnika, kiedy to pan domu spędzał przed domem, często w palącym słońcu, cały dzień szalejąc z kosiarką i hałasując na całe osiedle. Sztuczną trawę wystarczy wyłożyć raz i rozkoszować się soczystą zielenią przez cały czas. Oczyści się sama podczas deszczu, czasami tylko wystarczy troszkę poszczotkować…

Pozostałe zalety sztucznej trawy

Sztuczna trawa pochodząca od sprawdzonego producenta jest nietoksyczna i trudnopalna, co zwiększa bezpieczeństwo wszystkich hasających po niej użytkowników – w tym dzieci i zwierząt domowych. Poza tym, i to docenią szczególnie panie domu, nigdy więcej nie musimy się obawiać uciążliwych do sprania plam z trawy na ubraniach.

Docenić także należy duże oszczędności, nie tylko czasu i energii spędzonych na pielęgnowaniu sztucznego trawnika, ale także pieniędzy. Mowa tutaj oczywiście o zaoszczędzeniu wody do podlewania – to nie jest bez znaczenia w czasach kryzysu, w którym przyszło nam ostatnio funkcjonować.

Zastosowanie sztucznej trawy 4m

Tego rodzaju trawa przeznaczona jest zarówno do użytku komercyjnego, jak i domowego.

Trudno sobie wyobrazić słynne zawody tenisowe na kortach Wimbledonu bez wysokiej jakości sztucznej trawy. Na taką alternatywę decydują się także coraz częściej właściciele innych aren sportowych, boisk do piłki nożnej i lekkoatletyki.

Sztuczna trawa 4m to również pożądane rozwiązanie dla właścicieli domków jednorodzinnych, zwłaszcza tych wzniesionych własnym sumptem. Sztuczny trawnik na wysokim poziomie potrafi zwiększyć wartość rynkową budynku.

Pamiętajmy przy tym, że trawa wykonana z polipropylenu jest najsłabszej jakości i nadaje się w zasadzie tylko do pomieszczeń we wnętrzach. Polietylen jest bardziej wytrzymały i odporny na warunki zewnętrzne.

Leave a comment